ISSN 1338-0389

Policajná akcia RÁCHEL: Dve osoby plánovali úkladnú vraždu policajta

Prezídium PZ SR |MM| V rámci včerajšej policajnej akcie Ráchel bol príslušníkmi PPÚ Nitra za použitia donucovacích prostriedkov zadržaný podozrivý Peter B.

Bola vykonaná 4-krát domová prehliadka a 2-krát prehliadka iných priestorov.
Zároveň bola vykonaná obhliadka miesta činu v trávnatom poraste medzi Hlohovcom a Leopoldovom v súčinnosti príslušníkov Ozbrojených síl SR (20 vojakov VÚ Hlohovec).

Pri obhliadke miesta činu bol zaistený dôkaz, ktorý bol následne zaslaný na expertízne skúmanie.

Bolo vznesené obvinenie osobám Peter B. a Roman Č. pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy na chránenej osobe – verejnom činiteľovi a z osobitného motívu – z pomsty.

Poškodeným je príslušník Pohotovostnej motorizovanej jednotky OPP KR PZ Trnava. Motívom zločinu bolo riadne plnenie povinnosti príslušníka PZ voči obvineným.

Peter B. bol zadržaný v rámci policajne akcie Ráchel. Roman Č. je vo výkone trestu odňatia slobody pre drogovú trestnú činnosť (4 roky a 4 mesiace). V minulosti bol 5-krát právoplatne odsúdený za rôznu násilnú a drogovú trestnú činnosť, stíhaný za prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia a boli voči nemu vykonané opakované služobné zákroky zo strany príslušníkov PMJ, čo bolo motívom zločinu.

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...