ISSN 1338-0389

AKTUÁLNE: NAKA zasahuje – prezidentka Zuzana Čaputová požaduje zvolať bezpečnostnú radu štátu

Od skorých ranných hodín NAKA vykonáva policajnú akciu voči viacerým osobám. Informácie priniesol Startitup.sk.

Na základe doteraz známych informácií Národná kriminálna agentúra vykonáva akciu zameranú na príslušníkov z Inšpekcie ministerstva vnútra. Má ísť o bývalý tím Oblúk, ktorý vyšetroval príslušníkov NAKA v tíme Jána Čurillu.

Policajti NAKA zasahovali aj u riaditeľa Slovenskej informačnej služby Michala Aláča, o čom informovala Pluska.sk. Podľa zverejnených informácií zasahujúci kukláči pri rannej akcii u riaditeľa SIS ho doma nenašli. S obdobným výsledkom mali byť aj u bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.

Podľa dostupných informácií mal byť policajný zákrok vykonaný aj na Národnom bezpečnostnom úrade.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v súvislosti s týmto dianím, teda zásahom NAKA priamo v bezpečnostných zložkách štátu, požiadala premiéra SR Ľudovíta Ódora o zvolanie bezpečnostnej rady.

Predseda strany Smer-SSD Robert Fico hovorí o štátnom prevrate a žiada zvolať mimoriadnu schôdzu NR SR.

Dnes v popoludňajších hodinách má byť tlačová konferencia prezidenta Policajného zboru, ktorá má byť zvolaná práve k dnešným udalostiam súvisiacim so zásahom NAKA v bezpečnostných zložkách.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...