ISSN 1338-0389

Záchrana pacienta s akútnym infarktom v nedostupnom teréne

ATE |MM| Záchranársky vrtuľník zo Žiliny bol dnes krátko popoludní privolaný pod sedlo Pálenica, do terénu, ktorý bol nedostupný pre pozemnú záchranu.

Pomoc záchranárov potreboval 50-ročný turista z Čiech, ktorý začal pociťovať bolesť na hrudníku, ktorá sa stupňovala až do kolapsového stavu a následne už nedokázal pokračovať ďalej v zostupe. Leteckí záchranári lokalizovali miesto určenia priamo z paluby. Lekárka bola následne vysadená priamo k turistovi pomocou palubného navijaka. Na mieste ho primárne vyšetrila a čo najrýchlejšie z miesta evakuovala v transportnej sedačke. Počas medzipristátia mu doplnila ďalšie vyšetrenie, potrebnú liečbu a po preložení na palubu bol pacient s podozrením na akútny infarkt myokardu v stabilizovanom stave letecky prevezený priamo do špecializovaného zdravotníckeho zariadenia Kardiocentra v Martine za účelom akútneho intervenčného zákroku.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...