ISSN 1338-0389

Prejsť na

Neprispôsobiví obyvatelia lokality v Ratnovciach vytvorili tony odpadu a nelegálnymi skládkami ohrozujú aj účastníkov cestnej premávky

Date:

Piešťany – Ratnovce / Nie prvý krát sa venujeme problematike neprispôsobivých spoluobčanov svojim atypickým štýlom života vytvárajúcich neakceptovateľné podmienky na život susedom ba dokonca ľuďom bývajúcim v bližšom či širšom okolí.

V prípade Ratnoviec a lokality obývanej občanmi dlhodobo tvoriacimi neskutočné množstvo odpadu z rozoberaných áut, bielej techniky a elektrotechniky, nábytku a všetkého predstaviteľného je problém aj inde. Hovoríme o bezpečnosti cestnej premávky, bezpečnosti ľudí chodiacich okolo tejto lokality a vodičov prechádzajúcich cez Ratnovce od Hlohovca na Piešťany a opačne.

Neprispôsobiví občania žijúci v tejto lokalite (podľa vyjadrenia starostky, poslancov OZ a susedov) rádovo v desiatkach tzv. na čierno, tvoria komunitu 120 až 200 (informácie z miestnych zdrojov) ľudí, odpad majú vyhadzovať na snáď 8 metrov vysokú nelegálnu skládku, ktorá má byť na pozemkoch patriacich štátu a obci. Čo je ale horšie, nelegálne skládky odpadu tvoria aj priamo pri hlavnej ceste s tým, že množstvo odpadu vyslovene ohrozuje účastníkov cestnej premávky.

Každý, kto prechádza touto obcou si nepochybne lokalitu všimol, no informácie viacerých  vodičov hovoria aj o deťoch pobehujúcich po hlavnej ceste bez dozoru dospelých. Týmto vzniká vážne riziko zrazenia takéhoto dieťaťa vodičom, ktorý sa len „vyskytol“ v nesprávny čas na nesprávnom mieste a v prípade takejto situácie si zavinením iných privodí nielen trestné stíhanie, ale aj výčitky svedomia na celý život.

Podľa informácií miestnych občanov ide o problematiku dlhodobo neriešenú v vyhováraním sa jednej kompetentnej inštitúcie na druhú.

Včera sme na základe prosby občanov prišli do lokality osobne a aktuálnu situáciu sme zdokumentovali z verejného priestranstva.

Na miesto bola privolaná policajná hliadka a napriek tomu sme čelili oplzlým nadávkam, osočovaniu a dokonca vyhrážkam, že „von vyjde 100 detí a dobijú nás“.

Agresivita týchto ľudí je obdivuhodná, odvolávajú sa na práva a povinnosti iných, no nikto z nich nebol ochotný a schopný odpovedať na jednoduchú otázku, prečo sú tony odpadu na nelegálnych skládkach a pri hlavnej ceste.

Pre úplnosť podanej informácie je nutné uviesť, že aj počas prítomnosti hliadky polície boli nielen vo dvore rozoberané autá bez evidenčných čísiel a jedno z nich bolo postavené na boku a podopreté jednoduchou drevenou latou, čo môže byť a nepochybne aj je pre okolo pobehujúce deti ale aj dospelých životu nebezpečné.

Podľa informácií susedov a obyvateľov obce v tomto dvore dlhodobo dochádza k nelegálnemu rozoberaniu áut a podľa slov samotného obyvateľa komunikujúceho z dvora, autá v dvore opravujú. Na otázku či majú legálny autoservis neodpovedal a schoval sa.

Už na prvý pohľad musí byť každému jasné, že v lokalite je s najväčšou pravdepodobnosťou páchaných trestných činov súbežne a to nehovoríme o možných deliktoch súvisiacich s deťmi.

Doteraz každý opýtaný vrátane starostky obce sa vyjadril, že ide o problém dlhodobý, ktorý sa kumuluje a kompetentné orgány ho neriešia.

Hovorkyňa KR PZ Trnava nám k včerajšiemu výjazdu policajnej hliadky poskytla nasledovné stanovisko:

„Piešťanská polícia vec na mieste zadokumentovala, vyrozumela enviro políciu Prezídia PZ a aj pracovníkov okresného úradu. V obci Ratnovce sa stále nachádza aj odpad, ktorý polícia už v minulosti riešila a toto konanie bolo v trestnom konaní vyšetrovateľom pred rokmi ukončené. V súčasnosti je potrebné opätovne vyhodnotiť situáciu, rozsah navezeného odpadu a preto v tejto chvíli nie je možné zatiaľ vyčísliť rozsah škôd. Bližšie informácie budeme vedieť poskytnúť po ustálení potrebných informácií“.

Ako vyplýva zo stanoviska, časť problémov je príslušným orgánom známa. Na časť upozorňujeme a sú zrejmé priložené fotodokumentácie. Začnú sa konečne kompetentní týmto problémom seriózne zaoberať, alebo necháme s inkriminovaným objektom susediacich ľudí, obyvateľov obce a cez obec tranzitujúcich ďalej trpieť a budeme čakať na tragédiu?

Videozáznam spracovávame.

Zdieľajte tento článok:

Najčítanejšie

Ďalšie články
Prečítajte si

Enviropolícia žiada o pomoc pri identifikácii osôb, ktoré neoprávnene jazdili v Súľovských vrchoch – VIDEO

Prezídium PZ SR |MM|  Enviropolicajti oddelenia Žilina odboru odhaľovania...

Tragická dopravná nehoda neďaleko Bytče

KR PZ Žilina |MM| Dnešného dňa v ranných hodinách...

Vynikajúca práca policajtov! V Pate odstavili podvodníkov „klampiarov“. Cudzinci okrádali seniorov v okrese Galanta

KR PZ Trnava |MM|  Galantskí kriminalisti zadržali 3 mužov,...

Aj počas BLACK FRIDAY výpredajov buďte obozretní, pozor na online podvody!

Prezídium PZ SR |MM|  Ak podľahnete predvianočnej nákupnej horúčke...