ISSN 1338-0389

Dve nehody so staršími cyklistami. V oboch prípadoch chyba vodičov

KR PZ Trnava |MM|  Policajti včera dokumentovali 2 dopravné nehody s účasťou cyklistov nad 60 rokov. Jedna sa stala pred obedom v meste Gbely, druhá podvečer v meste Trnava.

MLADÍK NEDAL PREDNOSŤ NA PRIECHODE

K nehode došlo na ulici Hospodárskej v Trnave, na priechode pre cyklistov.
64 ročný muž práve prechádzal cez priechod pre cyklistov, keď si ho asi nevšimol a nedal mu prednosť 19 ročný mladý vodič na osobnom aute.
Po náraze do čelného skla skončil starší cyklista na zemi a so zraneniami hrudníka ho previezli záchranári do trnavskej nemocnice.

TRESTNÉ STÍHANIE A ZADRŽANÝ VODIČÁK

Policajti alkohol u vodičov na mieste nezistili, no mladému vodičovi, ktorý mal vodičský preukaz 1 rok, na mieste preukaz zadržali a ďalšiu jazdu mu zakázali.
Vzhľadom na zranenie cyklistu začal poverený policajt vo veci trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti.

VODIČKA SI NEVŠIMLA CYLISTKU

Na zemi po zrážke s autom skončila aj 69 ročná cyklistka.
43 ročná žena na aute Suzuki vychádzala od kraja cesty smerom na ul. Námestie 1 a tam ohrozila staršiu pani. Tá išla od námestia smerom na ul. Mládeže.
Po náraze skončila cyklistka so zranením hlavy hospitalizovaná v skalickej nemocnici. Predbežne by malo ísť o ľahké zranenia s dobou liečenia do 6 týždňov. Okolnosti nehody preverujú naďalej skalickí policajti pre podozrenie z priestupku v doprave.

PREVENCIA PRE VŠETKÝCH VODIČOV:

✅️Stále sledujte situáciu pred vami.
✅️Počas jazdy sa maximálne sústreďte.
✅️Pri vychádzaní od okraja cesty alebo od chodníka nesmiete ohroziť iných vodičov.
✅️Predvídajte!
✅️Dodržiavajte dopravné predpisy.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...