ISSN 1338-0389

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov |MM|  Na povale našiel 3 kg nemeckých nábojov z II. svetovej vojny

Na linku 158 oznámil včera popoludní obyvateľ obce Čaklov nález starých nábojov pochádzajúcich z II. svetovej vojny.

Náboje našiel pri búracích prácach na jeho starom rodinnom dome v Čaklove. Boli uložené na povale v starom vreci. Miesto nálezu zabezpečila hliadka Obvodného oddelenia PZ Vranov n/Topľou.

Po príchode policajného pyrotechnika tento muníciu identifikoval ako nemecké pechotné náboje z obdobia II. svetovej vojny o váhe 3 kg. Pyrotechnik muníciu prevzal a zaistil.

 

Ráno za volantom pod vplyvom alkoholu

Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky bol včera obvinený 39 ročný muž z obce Široké, okr. Prešov.

Včera krátko pred 7:30 hod viedol obvinený muž cez obec Dulová Ves osobné auto. Na odstavnej ploche v obci bol zastavený policajnou hliadkou, ktorá tu vykonávala kontrolu zákazu používania alkoholických nápojov u vodičov motorových a nemotorových vozidiel. Pri dychovej skúške na alkohol bola vodičovi nameraná hodnota 0,75 mg/l (miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu) čo je v prepočte 1,56 promile.

Obvinenému bol policajtmi zadržaný vodičský preukaz, bola mu obmedzená osobná sloboda a putoval do cely policajného zaistenia.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...