ISSN 1338-0389

PRÁVE TERAZ: Výbuch plynovej bomby v tábore – AKTUALIZOVANÉ

KR PZ Trenčín |MM|  Dnes v ranných hodinách došlo v chate v horolezeckom tábore v k. ú. Lehota pod Vtáčnikom (okr. Prievidza) k výbuchu plynového sporáku, ktorý bol napojený na plynovú bombu.

V čase výbuchu sa v chate nachádzalo 13 ľudí, z toho 3 dospelí a 10 detí.

Policajti sú na mieste a dokumentujú miesto činu.

Bližšie informácie Vám poskytneme neskôr.

– – –

AKTUALIZOVANÉ

Tlačová správa leteckých záchranárov ATE:

K výbuchu na horskej chate neďaleko obce Lehota pod Vtáčnikom boli dnes dopoludnia vyslané dva záchranárske vrtuľníky.

Ako prvý vzlietol vrtuľník z Banskej Bystrice. Keďže zranení sa nachádzali na mieste, kde nebolo možné pristáť, lekár bol spustený k miestu nehody na lane pomocou palubného navijaka. Na mieste sa nachádzalo 9 zranených, ktorí už boli v starostlivosti pozemných záchranárov. Náš lekár si do svojej starostlivosti prevzal najťažšie zranenú osobu, 11- ročné dievča českej národnosti, ktoré utrpelo poranenia tváre. Po ošetrení a preložení na palubu vrtuľníka bolo dievča v stabilizovanom stave pri vedomí prevezené do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici. Medzičasom smeroval na miesto udalosti druhý vrtuľník zo strediska Bratislava.

Jeho posádka po prílete ošetrila 45-ročnú ženu českej národnosti s poranením hornej končatiny a viacerými povrchovými zraneniami. V stabilizovanom stave bola vrtuľníkom prevezená do nemocnice v Banskej Bystrici.

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...