ISSN 1338-0389

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov |MM| Polícia obvinila troch mužov z krádeže veci z rodinného domu 

Troch mužov (18r.,22r.,27r.) z obce Palota, okr. Medzilaborce, obvinil humenský vyšetrovateľ z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu krádeže.

Na prelome februára a marca tohto roku neoprávnene vošli na pozemok jedného z rodinných domov v obci Palota. Pomocou rebríka, ktorý našli zavesený na garáži, sa v zadnej časti domu dostali k vrchnému oknu. To následne otvorili, vošli dnu a z jednotlivých izieb odcudzili rôzne veci v hodnote 2 000.- €. Obvinení sú stíhaní na slobode.

 

Okamih nepozornosti a peňaženka z neuzamknutého auta bola preč

O viac ako 6 000.- € sa obohatil neznámy zlodej, ktorý ukradol peňaženku z neuzamknutého nákladného auta v Ľuboticiach pri Prešove.

Ku krádeži došlo počas včerajšieho popoludnia. Doposiaľ neznámy páchateľ využil moment, kedy bolo nákladné auto neuzamknuté a ukradol z neho peňaženku. V nej bola hotovosť viac ako 6 000.- € a taktiež osobné doklady.  Polícia začala trestné stíhanie pre prečin krádeže.

Polícia pravidelne upozorňuje ľudí, aby si vo svojich autách nenechávali žiadne cennosti a hodnotné veci. Na túto zásadnú vec nezabúdajte ani teraz v lete. Stačí pár sekúnd a veci sú preč. Zlodej totiž veľmi rýchlo rozbije napríklad kameňom pri aute sklo, nahne sa do vnútra, vezme svoj lup a uteká preč. Ešte jednoduchšie to má, ak auto ostane odomknuté.

Takýmto krádežiam sa dá ľahko predísť. Nie je to nič nové a v podstate pre každého známe. Zlodej konajúci impulzívne najskôr vec ukradne a až potom uvažuje o jej hodnote. Zaujať ho  môže i poloprázdna igelitová taška na sedadle auta, nie to ešte notebook, kabelka alebo peňaženka.

Aj keď opúšťate vozidlo len na malú chvíľu, vezmite si svoje cennosti so sebou a presvedčte sa či ste riadne zamkli auto. Ak si ich so sebou neberiete, uložte ich aspoň na miesto kde ich nie je vidieť, nech nepriťahujú zvedavé oči ľudí. V aute by ste si nemali odkladať ani technický preukaz či iné doklady. Je na nich množstvo údajov, ktoré sa v nesprávnych rukách dajú ľahko zneužiť.

Ak parkujete mimo domu, nikdy neparkujte auto na opustenom mieste.

I keď po opustení vozidla v ňom nenecháte žiadne cennosti, nemali by ste zabudnúť uzamknúť všetky dvere. Okná by mali byť vytiahnuté smerom hore a uzatvorené strešné okno. Zvukový alarm síce samotnej krádeži nezabráni, môže Vás však upozorniť na nedovolenú manipuláciu s Vaším automobilom.

Ak predsa len nájdete svoje auto násilne otvorené, alebo niečo z neho bolo ukradnuté, ihneď kontaktujte políciu na bezplatnom  čísle 158.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...