ISSN 1338-0389

Výsledkom excelentnej spolupráce troch krajín bolo zadržanie prevádzača aj s migrantmi

Prezídium PZ SR |MM|  Vynikajúca práca slovenských policajtov a promptná reakcia poľských a nemeckých kolegov pri výmene cezhraničných informácií pomohla zadržať prevádzača aj s nelegálnymi migrantmi.

Prípad sa stal v piatok 14. júla 2023. Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru získala operatívne informácie o podozrivom vozidle, v ktorom sa mali nachádzať nelegálni migranti.

Policajti získané informácie okamžite odovzdali poľským kolegom, ktorí začali podozrivé vozidlo prenasledovať. Vodič na výzvu policajtov nereagoval a unikal aj napriek varovným výstrelom. Vodič uháňal smerom k hraniciam a v časti Olszyna prekročil poľskú štátnu hranicu a vstúpil do Nemecka.

Do celého prípadu sa zapojila nemecká polícia, ktorá vozidlo aj s posádkou vytlačila z cesty. Policajti následne zistili, že vodičom je štátny príslušník Sýrie a vo vozidle sa nachádzalo 24 cudzincov bez dokladov, pochádzajúcich zo Sýrie.

Celý prípad si prevzali nemeckí policajti, ktorí budú poskytovať podrobnejšie informácie.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...