ISSN 1338-0389

Prejsť na

VYSVEDČENIE NIE JE ROZSUDOK – neprimeraná reakcia zákonného zástupcu na hodnotenie školáka môže spôsobiť traumu, alebo aj útek z domova

Date:

Prezídium PZ SR |MM|  Dnes si deti prevezmú vysvedčenia, ktoré odzrkadľujú ich celoročné výsledky v škole.

Z dlhodobej praxe môžeme povedať a zároveň upozorňujeme, že rodičia by v prípade ohodnotenia, ktoré nie je podľa ich predstáv dieťa nemali trestať. Môže tým dôjsť nielen k traume, ale aj k prípadným útekom z domu.

S deťmi by sa mala dospelá osoba rozprávať a uistiť ich, že útek z domova nič nevyrieši. Naopak, vystavujú sa riziku úrazu, respektíve situáciám, pri ktorých sa môžu stať obeťou trestného činu.

Každému prípadu nezvestného dieťaťa polícia venuje mimoriadnu pozornosť. V takejto situácii spolupracujú všetky policajné zložky. Ak zistené skutočnosti nasvedčujú tomu, že sa maloletá osoba zákonnému zástupcovi neozýva a zákonný zástupca má podozrenie, že maloletej osobe hrozí nebezpečenstvo, ihneď treba kontaktovať políciu.

V rámci pátrania po nezvestnej osobe je často aj prostredníctvom sociálnej siete Policajného zboru a médií vyzvaná o pomoc aj široká verejnosť, ktorá už v minulosti niekoľkokrát prispela k pozitívnemu výsledku – nájdeniu nezvestných aj neplnoletých osôb.

Informácia, že polícia vyhlasuje pátranie až po uplynutí 24 hodín od nezvestnosti osoby je mýtus.

Školské zariadenia počas celého roka navštevovali aj policajní preventisti. Ich zámerom bolo, aby deťom a mládeži pomohli, poradili a poučili ich ako sa bezpečne správať nielen počas školského roka, ale aj v čase letných prázdnin. Najmä počas mesiaca máj a jún apelovali na školopovinné deti a mládež, aby sa ani v prípade zlých známok neobávali reakcie rodičov ako aj o možnostiach riešenia kritických situácií.

Zároveň apelujeme na rodičov, aby svoje deti miesto trestu povzbudili.

Polícia želá deťom a mládeži príjemné a bezpečné prázdniny a nezabúdajte: Každá situácia má riešenie a každý z nás má pri sebe osobu, ktorej sa v prípade núdze môže zdôveriť. K dispozícii je taktiež linka detskej istoty a samozrejme, v prípade potreby je pripravená pomôcť aj polícia.

Zdieľajte tento článok:

Najčítanejšie

Ďalšie články
Prečítajte si

Enviropolícia žiada o pomoc pri identifikácii osôb, ktoré neoprávnene jazdili v Súľovských vrchoch – VIDEO

Prezídium PZ SR |MM|  Enviropolicajti oddelenia Žilina odboru odhaľovania...

Tragická dopravná nehoda neďaleko Bytče

KR PZ Žilina |MM| Dnešného dňa v ranných hodinách...

Vynikajúca práca policajtov! V Pate odstavili podvodníkov „klampiarov“. Cudzinci okrádali seniorov v okrese Galanta

KR PZ Trnava |MM|  Galantskí kriminalisti zadržali 3 mužov,...

Aj počas BLACK FRIDAY výpredajov buďte obozretní, pozor na online podvody!

Prezídium PZ SR |MM|  Ak podľahnete predvianočnej nákupnej horúčke...