ISSN 1338-0389

Prejsť na

Nepoučiteľný pašerák cigariet skončil v rukách KÚFS

Date:

Finančná správa SR |MM| Kriminálny úrad finančnej správy na východe Slovenska odhalil ďalší nelegálny biznis s cigaretami. Priamo pri čine zadržal dvojicu páchateľov, ktorí prevážali až 1,5 milióna kusov cigariet bez označenia platnou kontrolnou známkou. V prípade jedného z mužov ide o opakovaného recidivistu, ktorý bol za rovnaký skutok v minulosti aj právoplatne odsúdený.

Príslušníci KÚFS stopli dodávku, v ktorej odhalili pašované cigarety. Vodič uviedol, že boli naložené v Maďarsku. Až 1,5 milióna kusov bolo však bez platnej kontrolnej známky a boli určené na predaj na čiernom trhu v okolí Michaloviec. Dvaja muži si tak narobili problémy. Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bola totiž vyčíslená na 202.800 eur. Za zločin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru na Slovensku hrozí páchateľom trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

V prípade vodiča dodávky ide pritom o nepoučiteľnú osobu. V minulosti bol už dvakrát právoplatne odsúdený za obdobný skutok. Vyšetrovateľ FS ho preto zadržal a podal návrh na väzobné stíhanie  z obavy, že bude v trestnej činnosti pokračovať. Obvinený sa pred sudcom síce priznal, ale vo väzbe zatiaľ neskončil. Súd ju nahradil primeranými obmedzeniami. Dostal zákaz vycestovania do právoplatného rozhodnutia vo veci, musí hlásiť prípadnú zmenu trvalého a prechodného pobytu a taktiež je pod dohľadom mediačného a probačného úradníka. Zadržaná bola aj ďalšia osoba, ktorá sa mala podieľať na informovaní vodiča dodávky o prípadných hliadkach finančnej správy a polície. Osoba bola po výsluchu prepustená, no bola jej zaistená vysoká finančná hotovosť.

Finančná správa preto občanov prosí, aby v prípade, ak disponujú relevantnými informáciami o nezákonnej distribúcii a preprave nezdanených tabakových výrobkov, aby jej takúto činnosť nahlásili. Prispejú tak k eliminovaniu trestnej činnosti, kvôli ktorej štát prichádza o nemalé finančné prostriedky.

Podnety, týkajúce sa trestnej činnosti v oblasti DPH, spotrebných daní (tabak, cigarety, lieh, minerálne oleje), ale aj nezákonného dovozu, vývozu a tranzitu drog a nebezpečných materiálov, porušovania colných predpisov alebo práv duševného vlastníctva môžu občania nahlásiť na Zelenú linku finančnej správy na tel. čísle +421 (800) 110110 . V prípade, že chce verejnosť podať podnet z mobilného telefónu, potrebné je volať na telefónne číslo +421 (2) 58251311.

 

Zdieľajte tento článok:

Najčítanejšie

Ďalšie články
Prečítajte si

Enviropolícia žiada o pomoc pri identifikácii osôb, ktoré neoprávnene jazdili v Súľovských vrchoch – VIDEO

Prezídium PZ SR |MM|  Enviropolicajti oddelenia Žilina odboru odhaľovania...

Tragická dopravná nehoda neďaleko Bytče

KR PZ Žilina |MM| Dnešného dňa v ranných hodinách...

Vynikajúca práca policajtov! V Pate odstavili podvodníkov „klampiarov“. Cudzinci okrádali seniorov v okrese Galanta

KR PZ Trnava |MM|  Galantskí kriminalisti zadržali 3 mužov,...

Aj počas BLACK FRIDAY výpredajov buďte obozretní, pozor na online podvody!

Prezídium PZ SR |MM|  Ak podľahnete predvianočnej nákupnej horúčke...