ISSN 1338-0389

Kuriózna nehoda autobusov na Záhorí. V zákrute sa navzájom dostatočne nevyhli.

KR PZ Trnava |MM|  Senickí policajti vyšetrujú okolnosti včerajšej dopravnej nehody dvoch autobusov v obci Cerová.

Podľa prvotných informácií sa vodiči autobusov navzájom nevyhli dostatočne vpravo a vozidlo Irisbus zachytilo spätným zrkadlom bočné okná autobusu Temsa. Tie sa pri náraze rozbili. Úlomky skla mali zraniť 11 ročnú cestujúcu, ktorú záchranári previezli na vyšetrenie do nemocnice, kde bola jednorazovo ošetrená.

Policajti vykonali s oboma autobusármi dychové skúšky, ktoré mali negatívny výsledok. Celková škoda sa na autobusoch vyšplhala na 3000 eur.

Presné príčiny nehody ako aj miera zavinenia jej účastníkov sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania.

DO ZÁKRUT A ÚZKYCH MIEST CHOĎTE OPATRNE

Najmä vodiči väčších vozidiel, či už nákladných áut, autobusov alebo áut s prívesmi by mali pri vjazde do zákrut a zúžených miest dbať na zvýšenú opatrnosť.

Vodiči sa majú navzájom vyhýbať vpravo, a to dostatočne včas a v dostatočnej miere.

V prípade, ak sa vyhnúť nedokážete, prednosť v jazde musí dať ten z vás, ktorý má pred sebou prekážku alebo zúženú cestu. Ak už sa na takomto zúženom mieste stretnete a je potrebné, aby jeden z vodičov vycúval, musí to urobiť ten, pre ktorého je to jednoduchšie a hlavne bezpečnejšie.

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...