ISSN 1338-0389

Včerajší záchyt migrantov vo Veľkých Levároch

Včera (11.09.2023) vo večerných hodinách zasahovali viaceré policajné hliadky vo Veľkých Levároch, kde došlo k záchytu 11 nelegálnych migrantov.

Na základe poznatkov Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Prezídia PZ sme na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave prijali oznámenie o úniku podozrivého vozidla zn. Mercedes–Benz, ktoré sa presúvalo z územia Maďarska po diaľnici D2 v smere na Českú republiku. Následne bola zistená doplňujúca informácia, že toto vozidlo doprevádza ďalšie vozidlo Opel Zafira, pričom v oboch vozidlách sa majú nachádzať nelegálni migranti. Obe vozidlá boli prenasledované policajnými hliadkami. Jedno z vozidiel, a to Opel Zafira zišlo z diaľnice D2 na štátnu cestu I/2 smerom na Sekule. Pred obcou Veľké Leváre policajné hliadky vytvorili zo služobných vozidiel uzáveru a vodič prenasledovaného vozidla prudko strhol riadenie, v dôsledku čoho narazil s vozidlom do oplotenia.

Ihneď po náraze z vozidla vystúpili viaceré osoby, pričom jedna z nich sa dala na útek. Policajné hliadky začali podozrivú osobu prenasledovať, pričom na jej zastavenie použili výzvy a varovné výstrely do vzduchu. Osobu sa podarilo napokon zadržať.

V rámci úkonov na mieste bolo zistené, že vo vozidle sa nachádzalo 11 nelegálnych migrantov, medzi ktorými bola jedna žena a dve deti. Druhé prenasledované vozidlo bolo zastavené policajnými hliadkami na území Krajského riaditeľstva PZ v Trnave.

Zadržané osoby boli odovzdané cudzineckej polícii k ďalším procesným úkonom.

zdroj: Polícia Bratislavský kraj Fb

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...