ISSN 1338-0389

Prejsť na

Včerajší záchyt migrantov vo Veľkých Levároch

Date:

Včera (11.09.2023) vo večerných hodinách zasahovali viaceré policajné hliadky vo Veľkých Levároch, kde došlo k záchytu 11 nelegálnych migrantov.

Na základe poznatkov Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Prezídia PZ sme na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave prijali oznámenie o úniku podozrivého vozidla zn. Mercedes–Benz, ktoré sa presúvalo z územia Maďarska po diaľnici D2 v smere na Českú republiku. Následne bola zistená doplňujúca informácia, že toto vozidlo doprevádza ďalšie vozidlo Opel Zafira, pričom v oboch vozidlách sa majú nachádzať nelegálni migranti. Obe vozidlá boli prenasledované policajnými hliadkami. Jedno z vozidiel, a to Opel Zafira zišlo z diaľnice D2 na štátnu cestu I/2 smerom na Sekule. Pred obcou Veľké Leváre policajné hliadky vytvorili zo služobných vozidiel uzáveru a vodič prenasledovaného vozidla prudko strhol riadenie, v dôsledku čoho narazil s vozidlom do oplotenia.

Ihneď po náraze z vozidla vystúpili viaceré osoby, pričom jedna z nich sa dala na útek. Policajné hliadky začali podozrivú osobu prenasledovať, pričom na jej zastavenie použili výzvy a varovné výstrely do vzduchu. Osobu sa podarilo napokon zadržať.

V rámci úkonov na mieste bolo zistené, že vo vozidle sa nachádzalo 11 nelegálnych migrantov, medzi ktorými bola jedna žena a dve deti. Druhé prenasledované vozidlo bolo zastavené policajnými hliadkami na území Krajského riaditeľstva PZ v Trnave.

Zadržané osoby boli odovzdané cudzineckej polícii k ďalším procesným úkonom.

zdroj: Polícia Bratislavský kraj Fb

Zdieľajte tento článok:

Najčítanejšie

Ďalšie články
Prečítajte si

Enviropolícia žiada o pomoc pri identifikácii osôb, ktoré neoprávnene jazdili v Súľovských vrchoch – VIDEO

Prezídium PZ SR |MM|  Enviropolicajti oddelenia Žilina odboru odhaľovania...

Tragická dopravná nehoda neďaleko Bytče

KR PZ Žilina |MM| Dnešného dňa v ranných hodinách...

Vynikajúca práca policajtov! V Pate odstavili podvodníkov „klampiarov“. Cudzinci okrádali seniorov v okrese Galanta

KR PZ Trnava |MM|  Galantskí kriminalisti zadržali 3 mužov,...

Aj počas BLACK FRIDAY výpredajov buďte obozretní, pozor na online podvody!

Prezídium PZ SR |MM|  Ak podľahnete predvianočnej nákupnej horúčke...