ISSN 1338-0389

V správny čas na správnom mieste. Zvolenskí policajti zachránili muža v núdzi

KR PZ Banská Bystrica |MM|  Dopravní policajti zo Zvolena dohliadali na bezpečnosť chodcov na ul. Jesenského. Počas toho spozorovali vozidlo, ktoré zišlo z cesty a narazilo do stĺpa pouličného osvetlenia. Toto sa udialo len pár desiatok metrov od nich a tak pribehli k vozidlu.

Tam zistili, že vodičovi prišlo nevoľno a dusí sa. Na pomoc im vtedy prišla aj ďalšia hliadka Obvodného oddelenia PZ vo Zvolene, ktorá práve prechádzala okolo. Okamžite mu uvoľnili bezpečnostný pás a spoločne ho vytiahli z vozidla. Uložili ho na bezpečné miesto do stabilizovanej polohy.

Okamžite privolali na miesto rýchlu zdravotnú pomoc a do jej príchodu jeden z členov riadil dopravu. Druhý pomáhal kolegom s vodičom, ktorý bol v tvári celý modrý, mal kŕče a v okolí úst sa mu tvorila krvavá pena.

Do príchodu záchranky kontrolovali policajti jeho vitálne funkcie. Následne si 42-ročného vodiča prevzala do opatery posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

Teší nás, že kolegovia boli v pravý čas na správnom mieste a svojou pohotovou a profesionálnou reakciou pomohli človeku, ktorý to v tej chvíli naozaj naliehavo potreboval.

SKVELÁ PRÁCA

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...