ISSN 1338-0389

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov |MM| Pri náleze povojnovej munície je bezpečnosť na prvom mieste

Tento víkend bol, čo sa týka nálezu povojnovej munície, viac než štedrý. V sobotu dopoludnia 38-ročný muž oznámil na linke 158, že počas kosenia trávnika na pozemku svojej chalupy v okrese Svidník našiel pod priľahlou hospodárskou budovou 2 ks vojenskej munície.  Krajský pyrotechnik po príchode na miesto určil, že ide o mínomentný granát 82 mm a  pechotný náboj. Nájdená munícia bola pyrotechnikom za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení prevzatá k zneškodneniu.

V ten istý deň okolo poludnia bolo na linku 158 prijaté oznámenie o náleze povojnovej munície v katastri obce Brusnica. Pri výkope zeminy v uličke za miestnym kostolom bolo nájdených 5 ks munície. Privolaný krajský pyrotechnik určil, že ide o pechotné náboje. Aj táto munícia  bola za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení prevzatá k zneškodneniu.

Včera večer zavolal 28-ročný muž na linku 158 a oznámil, že v lese v katastrálnom území obce Smilno našiel povojnovú muníciu. Privolaný krajský pyrotechnik určil, že sa jedná o muničný element z obdobia 1. svetovej vojny a tento prevzal  za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení k zneškodneniu.

Ak nájdete muníciu, rozhodne s ňou nemanipulujte, nevyberajte ju a nenoste na policajné oddelenie. Miesto nálezu čímkoľvek označte a bezodkladne kontaktujte políciu na bezplatnej linke 158. Polícia preverí, či sa jedna o muníciu a rozhodne o ďalšom postupe a spôsobe zlikvidovania munície.

 

Opitý havaroval a po náraze pokračoval v jazde

Prešovskí policajti obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 35 ročného muža z Čiech.

V sobotu popoludní viedol obvinený muž po Petrovianskej ulici v Prešove osobné auto Ford Mondeo. Nad jeho vedením stratil kontrolu, v dôsledku čoho ľavým predným kolesom zišiel z cesty na stredový ostrovček a prednou časťou auta narazil do dopravnej značky. V jazde pokračoval ďalej, ale krátko nato ho zastavila policajná hliadka.  Pri kontrole bol policajtmi podrobený aj dychovej skúške na alkohol, ktorej výsledok dosiahol hodnotu 1,21 mg/l (miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu) čo je v prepočte 2,52 promile.

Policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia. Stíhaný je v tkz. super rýchlom konaní.

 

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...