ISSN 1338-0389

Prejsť na

Vlamači do bytov používajú novú taktiku! Dvere označujú silikónom

Date:

Upozorňujeme občanov, že vlamači prišli opäť s novými spôsobmi označovania bytov.

Policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II v jednom z bytových domov v rámci dokumentovania majetkovej trestnej činnosti spozorovali na viacerých medzi dverami bytov a zárubňami silikón. Tento spôsob dával vlamačom informáciu či sa v danom byte za uplynulé dni niekto nachádzal.

PRVÉ PRÍPADY:

Silikónové označenie dverí využil neznámy páchateľ aj v prípade, ktorý sa stal na Družicovej ulici v Bratislave. Neznámy páchateľ za použitia násilia vylomil zámok dverí na jednom z bytov a následne vnikol do jeho vnútorných priestorov, z ktorých odcudzil finančnú hotovosť a šperky. Do ďalšieho bytu v uvedenom bytovom dome sa pokúsil vniknúť, avšak dvere sa mu nepodarilo otvoriť.

Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci úmyselného prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s úmyselným prečinom poškodzovania cudzej veci v časti dokonanom a v časti spáchanom v štádiu pokusu.
V súvislosti s týmito prípadmi vyzývame občanov k zvýšenej všímavosti a odporúčame nasledovné:

✅ Pred odchodom na dovolenku starostlivo zamknite dvere a zavrite okná. Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná.
✅ Počas Vašej neprítomnosti požiadajte príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a kontrolovali neporušenosť bytu/domu. Nezaťahujte okná roletami – dávate tým na vedomie, že nie ste doma.
✅ Informujte aj Vašich susedov o tejto taktike zlodejov a majte s nimi dobré vzťahy. Sú jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť svoj byt či dom. Požiadajte ich, aby venovali pozornosť okoliu vášho domu/bytu, všímali si pohyb neznámych podozrivých osôb, a ak je to možné vyfotografovali ich.
✅ Ak máte nainštalovaný bezpečnostný systém vždy použili pred odchodom z bytu.
✅ Taktiež venujte pozornosť Vašim vchodovým dverám či zárubniam do bytu, konkrétne či nevykazujú známky prelepenia alebo iného označenia.

 

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

Zdieľajte tento článok:

Najčítanejšie

Ďalšie články
Prečítajte si

Enviropolícia žiada o pomoc pri identifikácii osôb, ktoré neoprávnene jazdili v Súľovských vrchoch – VIDEO

Prezídium PZ SR |MM|  Enviropolicajti oddelenia Žilina odboru odhaľovania...

Tragická dopravná nehoda neďaleko Bytče

KR PZ Žilina |MM| Dnešného dňa v ranných hodinách...

Vynikajúca práca policajtov! V Pate odstavili podvodníkov „klampiarov“. Cudzinci okrádali seniorov v okrese Galanta

KR PZ Trnava |MM|  Galantskí kriminalisti zadržali 3 mužov,...

Aj počas BLACK FRIDAY výpredajov buďte obozretní, pozor na online podvody!

Prezídium PZ SR |MM|  Ak podľahnete predvianočnej nákupnej horúčke...