ISSN 1338-0389

Vlamači do bytov používajú novú taktiku! Dvere označujú silikónom

Upozorňujeme občanov, že vlamači prišli opäť s novými spôsobmi označovania bytov.

Policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II v jednom z bytových domov v rámci dokumentovania majetkovej trestnej činnosti spozorovali na viacerých medzi dverami bytov a zárubňami silikón. Tento spôsob dával vlamačom informáciu či sa v danom byte za uplynulé dni niekto nachádzal.

PRVÉ PRÍPADY:

Silikónové označenie dverí využil neznámy páchateľ aj v prípade, ktorý sa stal na Družicovej ulici v Bratislave. Neznámy páchateľ za použitia násilia vylomil zámok dverí na jednom z bytov a následne vnikol do jeho vnútorných priestorov, z ktorých odcudzil finančnú hotovosť a šperky. Do ďalšieho bytu v uvedenom bytovom dome sa pokúsil vniknúť, avšak dvere sa mu nepodarilo otvoriť.

Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci úmyselného prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s úmyselným prečinom poškodzovania cudzej veci v časti dokonanom a v časti spáchanom v štádiu pokusu.
V súvislosti s týmito prípadmi vyzývame občanov k zvýšenej všímavosti a odporúčame nasledovné:

✅ Pred odchodom na dovolenku starostlivo zamknite dvere a zavrite okná. Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná.
✅ Počas Vašej neprítomnosti požiadajte príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a kontrolovali neporušenosť bytu/domu. Nezaťahujte okná roletami – dávate tým na vedomie, že nie ste doma.
✅ Informujte aj Vašich susedov o tejto taktike zlodejov a majte s nimi dobré vzťahy. Sú jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť svoj byt či dom. Požiadajte ich, aby venovali pozornosť okoliu vášho domu/bytu, všímali si pohyb neznámych podozrivých osôb, a ak je to možné vyfotografovali ich.
✅ Ak máte nainštalovaný bezpečnostný systém vždy použili pred odchodom z bytu.
✅ Taktiež venujte pozornosť Vašim vchodovým dverám či zárubniam do bytu, konkrétne či nevykazujú známky prelepenia alebo iného označenia.

 

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...