ISSN 1338-0389

Prejsť na

Bratislavská myhive Vajnorská Tower 1 bola dejiskom hasičského podujatia Memoriál – SCHODY 2023

Date:

Hasičský a záchranný zbor – Bratislavský kraj |MM|  V piatok 18. augusta 2023 sa v budove myhive Tower na Vajnorskej ulici v Bratislave konal už XXIV. ročník športovo-spomienkového podujatia Memoriál – SCHODY 2023.

Súťažné dvojice tvorené profesionálnymi i dobrovoľnými hasičmi si porovnali svoje sily pri prekonaní osemnástich poschodí, a teda 354 schodov. Súťažiaci boli vystrojení v riadnom zásahovom odeve vážiacom asi 20 kilogramov, pričom počas behu používali autonómny dýchací prístroj. Podujatie má tradíciu od roku 1998 a vzniklo ako spomienka na Vladimíra Ružičku – hasiča, ktorý zahynul pri výkone svojho povolania.

Bohužiaľ, rady bratislavských hasičov nečakane a tragicky v roku 2021 a 2022 opustili traja ďalší príslušníci Hasičského a záchranného zboru – Lukáš Šogan, Michal Dubovan a Juraj Oravkin. Piatkový deň sa tak niesol v znamení spomienky na zosnulých kolegov. Ešte ráno, pred preberaním zmien, si na kolegov spomenuli aj príslušníci slúžiaci na Hasičskej stanici na Radlinského ulici.

Pozvanie na podujatie, ktoré sa premiérovo konalo v budove myhive Vajnorská Tower 1prijal aj štátny tajomník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Martin Královič, prezident Hasičského a záchranného zboru plk. Pavol Mikulášek, riaditelia Krajských riaditeľstiev HaZZ a rovnako tak aj velitelia zariadení HaZZ.

Na XXIV. ročníku Memoriála sa zúčastnilo 51 súťažných dvojíc, vrátane jednej dvojice z Poľska a jednej z Českej republiky. Osemnásť poschodí zdolala aj dvojica žien. Ocenenie pre najrýchlejšiu ženu skončilo v rukách príslušníčky Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy Ivany Gajdošíkovej, ktorá dosiahla čas 3:41:02 min. Najstarším súťažiacim XXIV. ročníka bol Ferdinand Šusta z DHZO Križovany nad Dudváhom, ktorý trať zdolal za 5:56:90 min. Celkovými víťazmi podujatia sa stali českí hasiči Pavel Kouřík a Michal Brousil, ktorí 18 poschodí zdolali za 1:48:83 min. Na druhom mieste skončili Tomáš Bartko a Maroš Bošeľa z DHZ Važec resp. OZ Hasič Polomka s časom 1:58:54 min. a stupeň víťazov uzatvorili poľskí hasiči Mariusz Pustula a Szymon Wiśniewski, ktorí boli v cieli za 2:25:53 min. Súťaž päťčlenných družstiev ovládli hasiči z hasičskej stanice na Ulici Ondreja Štefanka v Bratislave, ktorí boli v cieli v čase 5:56:90 min.

Ocenenia a vecné dary od partnerov podujatia odovzdávali najrýchlejším riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave plk. Ing. Dušan Timko, vymenovaný na zastupovanie veliteľa Hasičského a záchranného útvaru hl. mesta SR Bratislavy pplk. JUDr. Rastislav Kalman a kytice pre rodiny pozostalých odovzdal predseda Športového klubu HaZÚ Denis Daniel.

Aj tohtoročné pokračovanie športovo-spomienkového podujatia sa mohlo uskutočniť aj vďaka podpore partnerov podujatia, ktorí hlavnému organizátorovi podujatia – Hasičskému a záchrannému útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy pomohli pri organizácii celého podujatia.

FOTO: HaZZ

Zdieľajte tento článok:

Najčítanejšie

Ďalšie články
Prečítajte si

Enviropolícia žiada o pomoc pri identifikácii osôb, ktoré neoprávnene jazdili v Súľovských vrchoch – VIDEO

Prezídium PZ SR |MM|  Enviropolicajti oddelenia Žilina odboru odhaľovania...

Tragická dopravná nehoda neďaleko Bytče

KR PZ Žilina |MM| Dnešného dňa v ranných hodinách...

Vynikajúca práca policajtov! V Pate odstavili podvodníkov „klampiarov“. Cudzinci okrádali seniorov v okrese Galanta

KR PZ Trnava |MM|  Galantskí kriminalisti zadržali 3 mužov,...

Aj počas BLACK FRIDAY výpredajov buďte obozretní, pozor na online podvody!

Prezídium PZ SR |MM|  Ak podľahnete predvianočnej nákupnej horúčke...