ISSN 1338-0389

Bratislavská myhive Vajnorská Tower 1 bola dejiskom hasičského podujatia Memoriál – SCHODY 2023

Hasičský a záchranný zbor – Bratislavský kraj |MM|  V piatok 18. augusta 2023 sa v budove myhive Tower na Vajnorskej ulici v Bratislave konal už XXIV. ročník športovo-spomienkového podujatia Memoriál – SCHODY 2023.

Súťažné dvojice tvorené profesionálnymi i dobrovoľnými hasičmi si porovnali svoje sily pri prekonaní osemnástich poschodí, a teda 354 schodov. Súťažiaci boli vystrojení v riadnom zásahovom odeve vážiacom asi 20 kilogramov, pričom počas behu používali autonómny dýchací prístroj. Podujatie má tradíciu od roku 1998 a vzniklo ako spomienka na Vladimíra Ružičku – hasiča, ktorý zahynul pri výkone svojho povolania.

Bohužiaľ, rady bratislavských hasičov nečakane a tragicky v roku 2021 a 2022 opustili traja ďalší príslušníci Hasičského a záchranného zboru – Lukáš Šogan, Michal Dubovan a Juraj Oravkin. Piatkový deň sa tak niesol v znamení spomienky na zosnulých kolegov. Ešte ráno, pred preberaním zmien, si na kolegov spomenuli aj príslušníci slúžiaci na Hasičskej stanici na Radlinského ulici.

Pozvanie na podujatie, ktoré sa premiérovo konalo v budove myhive Vajnorská Tower 1prijal aj štátny tajomník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Martin Královič, prezident Hasičského a záchranného zboru plk. Pavol Mikulášek, riaditelia Krajských riaditeľstiev HaZZ a rovnako tak aj velitelia zariadení HaZZ.

Na XXIV. ročníku Memoriála sa zúčastnilo 51 súťažných dvojíc, vrátane jednej dvojice z Poľska a jednej z Českej republiky. Osemnásť poschodí zdolala aj dvojica žien. Ocenenie pre najrýchlejšiu ženu skončilo v rukách príslušníčky Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy Ivany Gajdošíkovej, ktorá dosiahla čas 3:41:02 min. Najstarším súťažiacim XXIV. ročníka bol Ferdinand Šusta z DHZO Križovany nad Dudváhom, ktorý trať zdolal za 5:56:90 min. Celkovými víťazmi podujatia sa stali českí hasiči Pavel Kouřík a Michal Brousil, ktorí 18 poschodí zdolali za 1:48:83 min. Na druhom mieste skončili Tomáš Bartko a Maroš Bošeľa z DHZ Važec resp. OZ Hasič Polomka s časom 1:58:54 min. a stupeň víťazov uzatvorili poľskí hasiči Mariusz Pustula a Szymon Wiśniewski, ktorí boli v cieli za 2:25:53 min. Súťaž päťčlenných družstiev ovládli hasiči z hasičskej stanice na Ulici Ondreja Štefanka v Bratislave, ktorí boli v cieli v čase 5:56:90 min.

Ocenenia a vecné dary od partnerov podujatia odovzdávali najrýchlejším riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave plk. Ing. Dušan Timko, vymenovaný na zastupovanie veliteľa Hasičského a záchranného útvaru hl. mesta SR Bratislavy pplk. JUDr. Rastislav Kalman a kytice pre rodiny pozostalých odovzdal predseda Športového klubu HaZÚ Denis Daniel.

Aj tohtoročné pokračovanie športovo-spomienkového podujatia sa mohlo uskutočniť aj vďaka podpore partnerov podujatia, ktorí hlavnému organizátorovi podujatia – Hasičskému a záchrannému útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy pomohli pri organizácii celého podujatia.

FOTO: HaZZ

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...