ISSN 1338-0389

Trenčianski hasiči zachraňovali zranenú osobu uviaznutú v byte

KR HaZZ Trenčín |MM|  Dňa 16. augusta, krátko pred pol ôsmou hodinou ráno bola na linku tiesňového volania ohlásená žiadosť o pomoc pri záchrane osoby, ktorá spadla v byte, pričom tento nedokáže vzhľadom na zranenie sama otvoriť a potrebuje neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Udalosť sa stala v bytovom dome na ulici 28. októbra v Trenčíne.

Na miesto udalosti boli vyslaní šiesti príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Trenčína s jedným zásahovým a jedným sanitným vozidlom.

Po príchode hasičov bolo zistené, že ide o byt na 3. poschodí bytového domu. Dvere do bytu boli uzamknuté a postihnutá osoba zo začiatku nereagovala na zvonenie ani búchanie. Následným prieskumom bolo zistené, že balkónové dvere predmetného bytu boli čiastočne pootvorené.

Po dohode s majiteľom bytu na 4. poschodí hasič zasahujúci v lezeckom postroji zlanil z bytu na štvrtom poschodí a cez balkónové dvere vstúpil do postihnutého bytu na treťom poschodí, kde na zemi našiel postihnutú osobu. Následne byt sprístupnil zdravotníkom HaZZ, ktorí zranenej osobe poskytli predlekársku pomoc a ošetrenie. Po príchode posádky ZZS si zranenú osobu prevzali zdravotníci ZZS.

Po stabilizovaní zdravotného stavu bola postihnutá osoba naložená na vákuové nosidlá, transportovaná do sanitky ZZS a odvezená na ďalšie ošetrenie do nemocnice.

Po ukončení činnosti bolo miesto udalosti odovzdané príslušníkom polície.

 

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...