ISSN 1338-0389

Hrôzostrašný nález v Humennom: V byte našli telo zabalené v igelite, polícia rieši prípad od prvej chvíle

KR PZ Prešov |MM|  V jednom z bytov v Humennom bol nájdený mŕtvy 62-ročný muž a to na základe oznámenia od občana, že dlhšiu dobu nie je možné tohto muža kontaktovať a ani nebol dlhšiu dobu videný.

Policajná hliadka ešte v ten istý deň vykonala previerku v mieste oznámenia, pri ktorej bolo v byte nájdené telo muža v značnom štádiu rozkladu, zabalené v igelitovej fólii a obviazané lepiacou páskou.

Vzhľadom na zistené okolnosti a podozrenie z obzvlášť závažného násilného trestného činu, prípad prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, ktorý za účasti špecializovaných kriminalisticko-technických zložiek a znalca z odvetvia súdneho lekárstva vykonal dôkladnú obhliadku bytu a ďalšie úkony trestného konania za účelom objasnenia veci.

Po zhodnotení dovtedy zadokumentovaných skutočností boli vyšetrovateľom zadržané dve osoby, ktoré s menovaným žili v spoločnej domácnosti a v byte sa zdržiavali po dlhší čas aj s mŕtvolou muža.

V predmetnej trestnej veci vyšetrovateľ nariadil súdnoznaleckú pitvu tela nebohého a na základe vyhodnotenia predbežných výsledkov znaleckého skúmania ako aj predbežných výsledkov pitvy boli vyšetrovateľom obe podozrivé osoby prepustené na slobodu, nakoľko pominuli dôvody ich zadržania.

V prípade sa naďalej vykonávajú úkony trestného konania i znalecké dokazovanie, v rámci ktorého je skúmaná a posudzovaná aj ďalšia manipulácia s telom nebohého od jeho smrti až do doby, kedy bolo telo nájdené a z toho vyplývajúca možná trestnoprávna zodpovednosť.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...