ISSN 1338-0389

Jazda troch mladých ľudí na štvorkolke skončila nehodou

KR PZ Prešov |MM|  Včerajšia jazda troch ľudí na jednej štvorkolke v obci Kače, okr. Stará Ľubovňa, skočila kolíziou s osobným autom a dvoma zranenými spolujazdcami na štvorkolke.

Mladistvý vodič z obce v staroľubovnianskom okrese viedol štvorkolku, bez príslušného vodičského oprávnenia, cez obec Kače v smere od obce Mníšek nad Popradom na obec Medzibrodie. Spolu s ním sa na štvorkolke viezol aj 16 ročný chlapec a 15 ročné dievča. Pri jednom z rodinných domov sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla v dôsledku čoho si nevšimol prichádzajúce protiidúce osobné auto Ford Focus, kde došlo k ich vzájomnej bočnej zrážke. Vodič auta sa zrážke snažil zabrániť a pravou prednou časťou vozidla vošiel na trávnatý porast vpravo vedľa cesty. Štvorkolku po náraze do auta odrazilo do kanála vpravo, kde narazila do priepustu a viackrát sa prevrátila. Spolujazdec zo štvorkolky utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 42 dní a spolujazdkyňa zo štvrokolky utrpela zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní. K iným zraneniam nedošlo. Dychové skúšky na alkohol boli u oboch vodičov negatívne.  Škoda na vozidle bola vyčíslená na 1000,- Eur a na štvorkolke na 500,- Eur.

Nehodu vyšetrujú policajti z Okresného dopravného inšpektorátu v Starej Ľubovni, pričom bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví.

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...