ISSN 1338-0389

Unikal pred policajnou hliadkou PMJ

KR PZ Žilina |MM|  31 ročný vodič z okr. Martin na osobnom motorovom vozidle zn. VW Passat svojou bezohľadnou jazdou na ceste III/2144 v smere z obce Bystrička a následne po ulici Kollárovej v Martine, ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a nerešpektoval pokyny hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky.

Na znamenia na zastavenie, dávané výstražným svetelným a zvukovým znamením, ako aj prostredníctvom megafónu umiestnenom na služobnom vozidle, vodič nereagoval a naopak zvyšoval neustále rýchlosť. Vodič nezastavil ani vtedy, keď mu bola vytvorená prekážka a unikal ďalej cez ostrovček na ceste.

Vošiel na čerpaciu stanicu, kde prednou časťou narazil do obrubníka, pričom došlo k poškodeniu vozidla. Počas svojej jazdy niekoľkokrát ohrozil iných vodičov a nerešpektoval dopravné značenia. Následne sa ho podarilo zastaviť. Vodič nerešpektoval ani ďalšie výzvy polície, bol agresívny a kládol aktívny odpor. Z uvedeného dôvodu policajti použili v zmysle zákonných podmienok donucovanie prostriedky.

Šetrením bolo zistené, že muž nie je držiteľom vodičského oprávnenia a bol mu uložený trikrát zákaz činnosti viesť motorové vozidlo. Na mieste bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Poverený príslušník z Okresného dopravného inšpektorátu v Martine mu pre jeho konanie vzniesol obvinenie pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia a spis ukončil s podnetnom na návrh na podanie obžaloby.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...