ISSN 1338-0389

Opitý prerazil závory, druhý jazdil iba na disku. Obaja skončili v policajnej cele

KR PZ Trnava |MM| Policajti riešili v okrese Trnava hneď 2 vodičov, ktorí sa dopustili prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Jeden z nich sa k tomu dopustil aj ďalšieho trestného činu.

PODOZRIVÝ Z 2 TRESTNÝCH ČINOV

Zo skutkov je podozrivý vodič na aute Seat Toledo, ktorý jazdil poobede smerom od Trnavy na Šelpice.

Krátko pred 16.00 h poškodil najskôr spodnú časť parkovacieho stojana a v jazde pokračoval smerom na obec Bohdanovce n/Trnavou. Pred železničným priecestím, ktoré malo spustené závory nezastavil, prešiel do protismeru, kde vzápätí do nich narazil.
Policajti z Trstína ho po nehode podrobili dychovej skúške na alkohol, ktorá bola pozitívna, v dychu mal 1,77 promile. Škody na zariadeniach a aute sa vyšplhali na 1800 eur.

Vodič je podozrivý nielen z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, ale aj prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

ROZBITÉ AUTO NECHAL V STREDE CESTY

Za jazdu pod vplyvom alkoholu polícia obvinili aj 49 ročného muža z okr. Trnava.
S náhradným autom Citroen C3 išiel v pondelok po obci Križovany n/D, narazil do betónového bloku, čím si poškodil pravé predné koleso.
S nepojazdným autom prešiel ešte zopár metrov a zastal v strede cesty.

Pri kontrole sa policajtom PMJ odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol. Zákon však stanovuje, že ak vodič odmietne dychovú skúšku bez príčiny, automaticky je posudzovaný ako keby mal pozitívnu dychovú skúšku na alkohol. Policajti ho preto eskortovali do policajnej cely, kde si počká na verdikt súdu.

NEJAZDITE OPITÍ!

Myslite na to, že okrem trestu a zákazu činnosti prídete AJ O VODIČSKÝ PREUKAZ a NIEKTORÍ AJ O PRÁCU.

Okrem týchto materiálnych vecí IDE ale NAJMÄ O ŽIVOT A ZDRAVIE. Myslite na to, keď si sadáte za volant!

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...