ISSN 1338-0389

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov |MM| Pod vplyvom alkoholu nabúrala do zvodidiel a zábradlia

Kežmarskí dopravní policajti obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 46 ročnú ženu z Huncoviec, okr. Kežmarok.

V sobotu (29.07.2023) v čase o 07:45 hod. viedla osobné auto Škoda Octavia po ceste v smere od Huncoviec na Kežmarok. Pri prejazde tiahlej ľavotočivej zákruty pravdepodobne neprispôsobila rýchlosť jazdy a s vozidlom zišla pravými kolesami mimo cestu vpravo. Následne sa snažila vrátiť späť, pričom sa ale s vozidlom dostala do bočného šmyku, prešla do protismeru, kde prednou častou narazila do zvodidiel. Odtiaľ bolo vozidlo vymrštené do zábradlia na moste a po náraze bolo vozidlo odhodené späť na komunikáciu, kde ostalo stáť v strede cesty. Pri dokumentovaní dopravnej nehody bola vodička podrobená dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom a nameranou hodnotou 0,83 mg/l vydychovaného vzduchu, čo predstavuje 1,73 promile. K zraneniu pri dopravnej nehode nedošlo.

Škoda na aute bola vyčíslená na sumu 3000 €, škoda na zvodidlách a zábradlí mosta na 2000 €.

 

Šoféroval opitý, nemal vodičské oprávnenie a popritom sa hral s mobilom

Z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky obvinili prešovskí policajti 28 ročného muža z obce Rožkovany, okr Sabinov.

Počas včerajšieho popoludnia viedol cez Veľký Šariš osobné auto Volkswagen Golf. Z dôvodu obsluhy telefónneho prístroja počas vedenia vozidla ho zastavila a kontrolovala policajná hliadka. V rámci kontroly bol vodič podrobený aj dychovej skúške na alkohol, ktorej výsledok bol pozitívny a dosiahol hodnotu 1,04 mg/l čo je v prepočte 2,17 promile. Zároveň policajti zistili, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia.

Policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...