ISSN 1338-0389

Následky okupácie Ukrajiny Ruskou armádou sú slovami opísatelné len ťažko

Kyjev, Ukrajina / Sediac po takmer štyroch rokoch pri výbornom espresse v pohodlnej kaviarni v obľúbenej európskej metropoly Kyjeve nemôžem nenapísať  niekoľko riadkov a nepodeliť sa so skúsenosťami, ktoré mi nezoberie nik.

Vždy sa podpisujem len pod veci, ktorých autenticitu môžem potvrdiť vlastným poznaním a skúsenosťou. Preto toľko zahraničných ciest a preto toľko pre veľa ľudí možno až nepochopiteľných fotografií z navštívených destinácií, do ktorých to zrovna veľa Slovákov neláka.

Iba pred niekoľkými minútami sme sa vrátili vrátili z Borodjanky, Buče, Gostomela a okolia. Teda oblasti, ktorú pri útoku okupačných vojsk Ruskej armády na rozkaz prezidenta Ruskej federácie  Vladimíra Putina v snahe obsadiť hlavné mesto Ukrajiny Kyjev, zrovnávali ruské tanky so zemou.

Osobne som na sídlisku stál pri výsledku Putinovych snáh bombardovaním civilných činžiakov zastrašiť Ukrajincov a ovládnuť ich suverénne a medzinárodným právom chránené ukrajinské územie.

Osobne som videl to, čo za hranice Ruskej federácie civilnému obyvateľstvu priniesla Ruská armáda.

A osobne som videl všadeprítomné primitívne barbarstvo a skazu od Černobylu až na začiatok Kyjeva, ktorou sa z Vladimíra Putina stal klon zločincov Stalina a Hitlera.

Aj po roku na týchto miestach nemôžem nemať v očiach slzy…

Toto je len úvod, po príchode na Slovensko bude pokračovanie prezentácie krutej pravdy z miest,ktoré som videl osobne.

Presne, moje osobné poznanie úplne jednoznačne spôsobilo upravenie tolerancie k „alternatívnym pravdám“ do sveta mimoriadne nahlas kričanými prokremelskými trollmi  zmagorenými propagandou sledovanou na internete z pohodlia obývačky ešte stále bezpečného Slovenska.

Osobne som videl aj  Ivankov a hovoril s ľuďmi, ktorým pred domami tanky Ruskej armády na Kyjev postupujúce  od Černobylu ničili polia, domy a cestnú infraštruktúru.

Práve v Ivankove som mal možnosť osobne hovoriť s dvomi ženami – likvidátorkami následkov havárie v Černobylskej atómovej elektrárni z roku  1986.

Srdečná vďaka za fantastické prijatie, nezaplatiteľné svedectvá a darčeky autentických predmetov z čias bývalého ZSSR do Múzea totality.

Ukrajinu vojensky napadla armáda Ruskej federácie, okupuje jej územie a vraždí obyvateľov tohto samostatného zvrchovaného štátu. Je aj na nás, či a dokedy to tak zostane.

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...