ISSN 1338-0389

Výbuch v chate v k.ú. obce Lehota pod Vtáčnikom

KR HaZZ Trenčín |MM|  Dnes, krátko po pol deviatej hodine ráno, bol ohlásený výbuch v priestore dvojposchodovej chaty, v dôsledku ktorého došlo k jej čiastočnému zrúteniu. Udalosť sa stala v chatovej oblasti v katastri obce Lehota pod Vtáčnikom, v okrese Prievidza.

Na miesto udalosti boli postupne vyslaní 13 príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Prievidze a Trenčína s piatimi zásahovými vozidlami.

Po príchode na ohlásené miesto a prvotnom prieskume bolo zistené, že v dôsledku udalosti sa z 13 ubytovaných (3 dospelí a 10 detí), zranilo 11 osôb.

Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti a spolu so zdravotnými záchranármi ZZS poskytovali zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a ošetrenie. Následne po poskytnutí prvotnej zdravotnej starostlivosti boli zranené osoby postupne prenesené do dvoch privolaných vrtuľníkov VZZS, sanitných vozidiel záchrannej zdravotnej služby a HaZZ, po čom boli transportované do okolitých nemocníc na ďalšie ošetrenie.

Pri záchranných prácach asistovali aj traja členovia DHZO z obce Lehota pod Vtáčnikom.

Po ukončení zásahu bolo miesto udalosti odovzdané príslušníkom polície za účelom zdokumentovania a ďalšieho vyšetrovania udalosti.

 

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...