ISSN 1338-0389

Nočný požiar lesa v Malých Karpatoch

Prezídium HaZZ |MM| Viac ako 70 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo v noci pri požiari lesa na vrchu Veľký Javorník v katastri obce Svätý Jur v okrese Pezinok. Požiar bol ohlásený krátko pred 22.30 hod. a rýchlo sa rozšíril na plochu s rozmermi 500 x 300 metrov.

Požiarisko bolo rozdelené na dva zásahové úseky, pričom zásah hasičov komplikoval silný vietor, suché prostredie a ťažko prístupný terén. Požiar sa hasičom podarilo lokalizovať krátko po 02.30 hod. Hasiči na mieste udalosti naďalej pracujú, vykonávajú hasiace práce, vyhľadávajú a dohášajú lokálne ohniská.

Na mieste zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku, príslušníci Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách a členovia dobrovoľných zborov obcí Pezinok, Svätý Jur, Rusovce, Ružinov, Rovinka, Most pri Bratislave, Lozorno, Stupava, Malinovo a Budmerice.
Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Foto: HaZZ

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...