ISSN 1338-0389

Posádka leteckých záchranárov bola vyslaná na pomoc k úrazom

ATE |MM|  Banskobystrická posádka leteckých záchranárov letela včera podvečer na pomoc 14-ročnému chlapcovi do obce Demandice (okr. Levice), ktorý bicyklom narazil do odstaveného auta, pričom preletel cez riadidlá a ostal ležať na zemi. Nárazom utrpel vážne poranenie hlavy s poruchou vedomia. Leteckí záchranári si pacienta prevzali do svojej starostlivosti od posádky RLP na futbalovom ihrisku. Po doplnení liečby a preložení na palubu bol v umelom spánku s úrazom hlavy prevezený do DFNsP v Banskej Bystrici. Dnes dopoludnia boli záchranári vyslaní opäť k úrazu cyklistu v obci Bzovík (okr. Krupina). 14-ročný chlapec si po páde poranil hlavu, krátkodobo bol v bezvedomí. Aj tohto pacienta si posádka prevzala na miestnom ihrisku a po ošetrení bol v stabilizovanom stave s poranením hlavy, hornej končatiny a ďalšími odreninami prevezený taktiež do DFNsP v Banskej Bystrici.

Po návrate na základňu smerovala posádka k ďalšiemu úrazu do Revúcej. Tentokrát išlo o 46-ročného muža, ktorý spadol z budovy v priemyselnom parku z výšky približne 4 metrov, pričom utrpel vážne poranenia viacerých častí tela. Pilot vrtuľníka pristál priamo v areáli, záchranári si pacienta prevzali do svojej starostlivosti a po ošetrení bol preložený na palubu a s tzv. polytraumou letecky prevezený do FN F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...