ISSN 1338-0389

Hyenizmus podvodníkov: Babičku pripravili o byt aj o peniaze. Polícia včas zasiahla.

KR PZ Trnava |MM|  Policajtom sa podarilo včas zasiahnuť a uchrániť majetok a strechu nad hlavou 81 ročnej babičke zo Šamorína.

Trnavský krajský vyšetrovateľ obvinil muža a ženu z obzvlášť závažného zločinu podvodu spolupáchateľstvom a v najbližších hodinách bude sudca rozhodovať o ich väzobnom stíhaní.

PRIPRAVILI JU O BYT AJ O PENIAZE

Dvojica si starú, osamelo žijúcu ženu vytipovala a koncom júna ju začali pravidelne navštevovať. Dôchodkyni občas s niečím pomohli a keď si získali jej plnú dôveru, ženu postupne presvedčili, aby byt, v ktorom bývala, predala.
Po predchádzajúcej dohode spísali u notárky kúpno – predajnú zmluvu. O byt prejavila záujem 33 ročná miestna žena, na ktorú boli prevedené vlastnícke práva k bytu. Účet, na ktorý malo prísť 90 tisíc eur ale nepatril starej dôchodkyni, ale 46 ročnej obvinenej žene.

HYENIZMUS POKRAČOVAL ĎALEJ…

Keď sa obvinená dozvedela, že sa o predaj bytu zaujíma polícia, v snahe zakryť celý podvod a prevod peňazí na jej účet, mala na obecnom úrade spísať so starou ženou zaopatrovaciu zmluvu. 40 tisíc jej mala dôchodkyňa dať ako odmenu za doživotnú starostlivosť a 50 tisíc mala dostať ako dar. Podľa znalca mal byt takmer dvojnásobnú hodnotu, a to 165 tisíc eur.

ZA ZLOČIN IM HROZÍ AŽ 15 ROKOV

Krajský vyšetrovateľ obe osoby, ktoré sa zločinu podvodu na starej žene dopustili, zadržal a spolu s obvinením podal návrh na ich väzobné stíhanie.
Za obzvlášť závažný zločin podvodu hrozí dvojici strata slobody na 10 až 15 rokov.

DÁVAJTE SI OBZVLÁŠŤ POZOR

Polícia upozorňuje najmä osamelo žijúcich dôchodcov, aby boli obzvlášť opatrní pri podpisovaní rôznych zmlúv.
Aj v tomto prípade podvodníci využili vysoký vek ženy, osamelosť, neskúsenosť a dôveru.
Ak sa k vám začnú prihovárať neznámi ľudia, ponúkať vám nezištnú pomoc, buďte obozretní!
Stále platí, dôveruj ale preveruj!
Pri volajte radšej bezplatnú policajnú linku 158.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...