ISSN 1338-0389

Tragický požiar v Dubnici nad Váhom

KR HaZZ Trenčín |MM| Dnes krátko pred štvrtou hodinou ráno bol ohlásený požiar bytu na prvom poschodí päťpodlažného bytového domu na ulici kapitána Nálepku v Dubnici nad Váhom, v okrese Ilava.

Na miesto udalosti boli postupne vyslaní desiati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Dubnice nad Váhom a Trenčína s piatimi zásahovými vozidlami.

V čase príchodu hasičov prebiehala na mieste udalosti samoevakuácia obyvateľov bytovky. Príslušníci Hasičského a záchranného zboru po prvotnom prieskume vnikli do postihnutého bytového domu, pričom priestory chodby na prvom poschodí boli silno zadymené. Zasahujúci hasiči pomocou termovíznej kamery identifikovali horiaci byt a za účelom lokalizácie požiaru nasadili jeden hasebný prúd. Súčasne ďalší hasič vystúpil po rebríkovej sade na balkón postihnutého bytu a pomocou druhého hasebného prúdu začal s impulzívnym hasením požiaru.

Po vniknutí do horiaceho bytu bola v miestnosti nájdená jedna osoba, bez známok života. Hasiči osobu vyniesli a odovzdali zdravotným záchranárom. Súčasne prítomné záchranné zložky vykonávali evakuáciu obyvateľov pred budovu, kde priebežne kontrolovali ich zdravotný stav.

Po likvidácii požiaru a úplnom odvetraní postihnutých priestorov bolo miesto udalosti odovzdané príslušníkom polície.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Počas zásahu profesionálnym hasičom asistovali aj šiesti členovia DHZO z obce Trenčianska Teplá.

– – –

Tlačová správa KR PZ Trenčín:

V ranných hodinách vypukol v Dubnici nad Váhom v bytovom dome požiar. Na miesto sa v krátkom čase dostavili všetky záchranné zložky.

Na 1. poschodí 4. podlažnej bytovky bol nájdený muž, ktorému už záchranári nedokázali pomôcť.

68-ročná žena bola prevezená do nemocnice s podozrením na intoxikáciu dymom.150 obyvateľov bytovky bolo z bezpečnostných dôvodov evakuovaných z ich bytov.

Polícia miesto udalosti dokumentuje. Na mieste je už aj zisťovateľ príčin požiarov a čaká sa aj na príchod expertov z Kriminalistického a expertízneho ústavu Prezídia PZ.

Polícia začala trestné stíhanie vo veci zločinu Poškodzovanie cudzej veci a prečin Usmrtenie.

Bližšie informácie k tejto udalosti poskytneme, až keď nám to procesná situácia dovolí.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...