ISSN 1338-0389

Prejsť na

Primátor Ondrej Kurbel: „Máme spracovanú dokumentáciu na dočasné premostenie“

Date:

Ondrej Kurbel, primátor mesta Sereď /  Pracujeme na urýchlení prepojenia dvoch odrezaných častí mesta formou umiestnenia ťažkej mostnej súpravy.

Dnes už máme k dispozícií dokumentáciu, ktorú pre Mesto Sereď vyhotovila spoločnosť ISPO spol. s.r.o. a na základe ktorej môžeme požiadať Správu štátnych hmotných rezerv o zapožičanie mostnej súpravy. S vyhotovenou dokumentáciou môžeme oficiálne požiadať aj o súhlasné stanovisko Slovenskú správu ciest (SSC), nakoľko oni sú vlastníci cesty, na ktorej má byť dočasné premostenie zrealizované.

Jedná sa o premostenie umožňujúce jednosmernú automobilovú dopravu na moste, ktorá bude regulovaná svetelnou signalizáciou. Vďaka nej budeme môcť vrátiť na most strategicky dôležité záchranné zložky. Peší a cyklisti budú môcť využívať zvyšný profil súčasného mosta, akonáhle príde k jeho podopretiu.

Zároveň, SSC dnes zverejnila zmluvu s realizátorom tohto dočasného podopretia. Začiatok prác by mal byť na prelome mesiacov, resp. prvý augustový týždeň.
Stále ešte čakáme na oficiálnu odpoveď z Ministerstva obrany, z ktorého máme prísľub, že nám pomôžu s vybudovaním premostenia. Dúfam, že hotová dokumentácia trochu posúri aj stanovisko ministerstva.

Aj keď je celý tento proces byrokraticky náročný a Mesto Sereď má vzhľadom na vlastnícke vzťahy obmedzené možnosti, snažíme sa minimalizovať dopady zavretého mesta na našich obyvateľov.

 

zdroj: Ondrej Kurbel, primátor mesta Sereď Fb

Zdieľajte tento článok:

Najčítanejšie

Ďalšie články
Prečítajte si

Enviropolícia žiada o pomoc pri identifikácii osôb, ktoré neoprávnene jazdili v Súľovských vrchoch – VIDEO

Prezídium PZ SR |MM|  Enviropolicajti oddelenia Žilina odboru odhaľovania...

Tragická dopravná nehoda neďaleko Bytče

KR PZ Žilina |MM| Dnešného dňa v ranných hodinách...

Vynikajúca práca policajtov! V Pate odstavili podvodníkov „klampiarov“. Cudzinci okrádali seniorov v okrese Galanta

KR PZ Trnava |MM|  Galantskí kriminalisti zadržali 3 mužov,...

Aj počas BLACK FRIDAY výpredajov buďte obozretní, pozor na online podvody!

Prezídium PZ SR |MM|  Ak podľahnete predvianočnej nákupnej horúčke...