ISSN 1338-0389

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov |MM|  Tragický zjazd na bicykli zo Sliezskeho domu

Cyklovýlet na Sliezsky dom vo Vysokých Tatrách sa skončil tragicky pre 37 ročného muža z Poľska.

V nedeľu popoludní išiel nebohý muž na bicykli po ceste dole od Sliezskeho domu smerom na obec Tatranská Polianka. V pravotočivej zákrute vzdialenej prešiel s bicyklom pri brzdení do protismeru a zišiel mimo cestu vľavo v smere svojej jazdy. Následne narazil bicyklom do kríkového porastu a svojím telom do kosodreviny. Pri zrážke utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste podľahol. Za ním idúci 44 ročný poľský cyklista pri prejazde rovnakej pravotočivej zákruty zišiel pri brzdení mimo vozovku vľavo v smere svojej jazdy a s bicyklom narazil do kríkového porastu. Pri tomto náraze utrpel zranenie vyžadujúce si jednorazové ošetrenie. Pri dychovej skúške na alkohol mu bola v dychu nameraná hodnota    0,55 mg/l, čo je viac ako 1 promile . U nebohého bude požitie alkoholických nápojov zisťované pri pitve.

Presné príčiny a okolnosti tejto tragickej dopravnej nehody vyšetrujú popradskí dopravní policajti. Bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

 

Požiar nákladného a osobné auta

Prešovskí policajti vyšetrujú požiar dvoch vozidiel na parkovisku na Budovateľskej ulici v Prešove.

K požiaru došlo v nedeľu v noci pri jednom z autoservisov. Zo zatiaľ presne nezistených príčin plamene zachvátili nákladné auto a osobné auto Dacia, ktoré bolo zaparkované na parkovisku pri autoservise. Na nákladnom aute zhorela celá predná časť vozidla, a to karoséria kabíny s interiérom, predné pneumatiky, obhorená korba v prednej časti pri kabíne na oboch stranách, spodná časť korby a obhorené zadné pneumatiky. Spôsobená škoda bola vyčíslená na 25 000.- €. Na osobnom aute sú obhorené pravé predné zrkadlo, lišta na pravých predných dverách, pravá predná pneumatika, pravý predný svetlomet a nárazník. Škoda u tohto auta bola vyčíslená na 1 000.- €. Cudzie zavinenia nateraz nebolo zisťovateľom príčin požiarov ani potvrdené ani vylúčené.

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovanie cudzej veci.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...