ISSN 1338-0389

Zásah NAKA v prípade drogovej trestnej činnosti s krycím názvom „Športovec“

Prezídium PZ SR |MM|  Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry vykonali minulý týždeň akciu s krycím názvom Športovec, počas ktorej vykonali viaceré procesné úkony. Konkrétne išlo o tri osobné prehliadky, dve domové prehliadky a dve prehliadky iných priestorov. Policajti zaistili zelenú sušinu o hmotnosti cca 1,5 kg a finančnú hotovosť vo výške takmer 11 000 eur a viac ako 100 000 CZK.

MODUS OPERANDI

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil troch mužov z drogovej trestnej činnosti. Podľa zistení polície mali zabezpečovať a ďalej distribuovať omamné a psychotropné látky, predovšetkým suchý extrakt z rastlín rodu Cannabis ďalším dílerom a koncovým užívateľom najmä v okrese Lučenec, ale aj v Košickom kraji.
Jeden z obvinených D. V., pôsobiaci na území Košického a Banskobystrického kraja, mal odovzdávať časť marihuany, v množstve minimálne 0,5 kilogramu marihuany na jedno odovzdanie, druhému obvinenému G. K. pôsobiacemu na území najmä Banskobystrického kraja, prevažne v okrese Lučenec. Ten mal látku rozdeľovať na menšie dávky a predávať ďalším dílerom a koncovým užívateľom.
Stretnutia sa mali realizovať v pravidelných intervaloch niekoľkokrát do mesiaca. Tretí obvinený M. B. mal v celom prípade zohrávať úlohu vodiča počas týchto stretnutí.

TRESTY

Jednému z obvinených hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov, ďalším dvom na tri až 10 rokov. Dvaja z troch obvinených sú stíhaní väzobne.

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...