ISSN 1338-0389

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov |MM| Jazdil opitý na skútri a narazil do nákladného auta

Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili humenskí dopravní policajti 26 ročného muža z obce Jasenov, okr. Humenné.

V sobotu krátko pred 12:30 viedol obvinený skúter po Ševčenkovej ulici v Humennom smerom ku kruhovému objazdu. Keďže sa plne nevenoval vedeniu motocykla a nesledoval situáciu v cestnej premávke narazil do pred ním jazdiaceho nákladného auta. Pri dopravnej nehode sa nikto nezranil. Dychová skúška na alkohol bola však u vodiča skútra pozitívna s nameranou hodnotou 1,70 mg/l etanolu vo vydychovanom vzduchu.

Policajti vodiča motocykla obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia.

 

Na lúke spadol z motorky

Niekoľko týždňov sa bude liečiť zo zranení 29 ročný muž z Giraltoviec, okr. Svidník, po včerajšom páde na motorke.

Počas jazdy  na lúke v katastrálnom území obce Prosačov za doposiaľ nezistených okolností spadol z motocykla. Pri páde utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 6 týždňov.  Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví.

 

Na vyradenej motorke jazdil v čase zákazu a havaroval

Svidnícki dopravní policajti vyšetrujú včerajšiu dopravnú nehodu motocykla pri obci Kalnište, okr. Svidník.

Včera dopoludnia viedol 29 ročný muž z obce Kalnište  motocykel v smere od obce Kalnište. Pred križovatkou na obec Lužany pri Topli sa dostatočne nevenoval vedeniu motocykla a s týmto zišiel mimo vozovku po pravej strane v smere jeho jazdy. Pri dopravnej nehode utrpel motocyklista zranenia, s ktorými bol leteckou záchrannou službou prevezený do nemocnice v Prešove, kde mu bola odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu v krvi. Pri vyšetrovaní tejto dopravnej nehody bolo zistené, že viedol motocykel v čase keď má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 36 mesiacov. Zároveň motocykel ktorým havaroval bol vyradený z evidencie vozidiel.

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin marenie výkonu úradného rozhodnutia.

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...