ISSN 1338-0389

Polícia obvinila muža, ktorý polial ľudí v čakárni horľavinou a chcel ich zapáliť

KR PZ Košice |MM|  Pacienti, ktorí čakali v čakárni pred jednou z ambulancií v meste Rožňava boli svedkami udalostí, ktoré ešte nikdy nezažili.

53-ročný muž po tom, čo ukončil spoločný partnerský život s 37-ročnou ženou, v poslednej dobe na rôznych miestach proti jej vôli opakovane vyhľadával jej osobnú blízkosť, čo vyústilo v stredu do vyhrážok smrťou pred budovou a v budove zdravotníckeho zariadenia, kde ženu postriekal neznámou horľavou látkou do oblasti hlavy a rôznych častí tela.

Žena v obave o svoj život vbehla do čakárne pred ambulanciou. Muž pred čakárňou horľavou látkou postriekal aj príbuznú ženy a látku vylial na dvere čakárne i podlahu.
Potom v úmysle poškodiť zdravie týmto osobám sa snažil hodiť zapálenú cigaretu do čakárne a zápalkami, ktoré mal pri sebe, iniciovať zapálenie horľavej látky. Našťastie sa mu to nepodarilo, pretože mu v tom zabránili duchaprítomní ľudia v čakárni aj poškodená žena.

Muž však horľavou látkou postriekal aj ďalšieho ženinho príbuzného do oblastí očí, ktorý stál pred vchodom do budovy ambulancie, a rovnako sa snažil iniciovať zapálenie, čo sa mu ani v tomto prípade nepodarilo. Látkou polial prednú kapotu osobného motorového vozidla zn. VW Passat, a keď sa mu ani v tomto prípade zapálenie nepodarilo, z miesta chcel ujsť.

Ďaleko však neušiel, lebo už o pár metrov „padol na náručia“ mužom zákona. Tí ho obmedzili na osobnej slobode a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia.

Poškodeným osobám spôsobil svojim konaním podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s dobou liečenia do 3 dní a škoda na majetku v čakárni pred ambulanciou bola vyčíslená na 100 eur.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave po ukončení obhliadky miesta činu začal trestné stíhanie a po potrebných procesných úkonov 53-ročného Rožňavčana obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví, spáchaného v štádiu pokusu, v súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania a z prečinu poškodzovania cudzej veci, spáchaného v štádiu pokusu.

Rožňavský vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do vyšetrovacej väzby.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...