ISSN 1338-0389

Policajt zo všetkých síl bojoval o život kamaráta priamo v telocvični. Srdiečko nakoniec „naskočilo“

KR PZ B. Bystrica |MM|   Bola streda, keď sa opäť partia kamarátov stretla v telocvični, kde si v čase voľna chodievajú zahrať futbal. Všetko prebiehalo ako obvykle, až do chvíle, keď jeden z hráčov skolaboval a zosunul sa na zem. Ostatní k nemu ihneď pribehli a zistili, že nedýcha a došlo k zástave srdca.

Medzi nimi bol aj náš kolega – riaditeľ zvolenskej kriminálky. Nestratil duchaprítomnosť a okamžite začal s kardiopulmonálnou resuscitáciou. Ostatní okamžite volali na tiesňovú linku a na miesto smerovalo vozidlo rýchlej zdravotnej pomoci.

Záchranka bola na mieste do niekoľkých minút, počas tohto obdobia neprestával v poskytovaní umelého dýchania a masáži srdca. Na týchto pár minút nikdy nezabudne a ako spomína: „Po príchode záchranárov som im aktívne pomáhal a pri piatom výboji defibrilátora srdiečko naskočilo…“

Muža okamžite previezli do nemocnice, kde zistili, že utrpel cievnu príhodu. Záchranári sa zhodli, že práve prvé minúty boli z hľadiska ďalšej prognózy najdôležitejšie. Náš hrdina nestratil duchaprítomnosť a zachránil svojmu kamarátovi život.
Niekto iný by sa možno pochválil a celkom oprávnene, je to čin hodný uznania. No prirodzená skromnosť nášho kolegu mu bránila sa tým chváliť.

A tak sme sa o tom dozvedeli až s odstupom času od jeho spolupracovníkov. To však, pochopiteľne, nijako neznižuje hodnotu jeho činu, práve naopak. Skutoční hrdinovia bývajú skromní a nenápadní.

ĎAKUJEME JANČI, SME NA TEBA HRDÍ !

 

zdroj: Polícia SR

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...