ISSN 1338-0389

Nehoda pri Galante: Do cesty mu vbehla srna. Čelnú zrážku jeden z vodičov neprežil, druhý bojuje o život

KR PZ Trnava |MM|  Polícia je stále na mieste tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala dnes pred obedom v okrese Galanta. Jeden vodič žiaľ nehodu na mieste neprežil, druhý bojuje o život v nemocnici.

ZA VŠETKO MÔŽE SRNKA!?

Policajti sú stále na mieste a zisťujú priebeh tragickej dopravnej nehody. Okrem vyšetrovateľa bol k udalosti vyslaný aj znalec z odboru cestná doprava.
Podľa prvotných informácií mal 52 ročný vodič na čiernej Škode Rapid ísť smerom od Galanty na Čierny Brod. Na rovnom úseku cesty mu mala do pravej strany auta naraziť mladá srna. Po náraze mal riadenie strhnúť do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s autom Škoda Felícia.

Vzhľadom na silný náraz a vozidlo, 57 ročný vodič vážnym zraneniam na mieste nehody podľahol.

LEPŠIE ZRAZIŤ SRNU AKO STRHNÚŤ VOLANT

✅️Odborníci odporúčajú, že najlepšou reakciou je prudké brzdenie a držanie volantu v smere jazdy bez snahy o vyhnutie sa zrážky manévrovaním.
✅️Najmä v prípade šoférov bez skúseností so zvládaním šmyku a kritických situácií potom hrozí „výlet“ mimo cestu, čo môže mať výrazne horšie následky.
✅️Úroveň pasívnej bezpečnosti dnešných áut je tak vysoká, že náraz do zvieraťa, bežne sa vyskytujúceho v Európe, zvládne posádka bez väčších problémov.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...