ISSN 1338-0389

Predvolebný boj plný jednoduchých fráz a nesplniteľných sľubov

Asi tak bude vyzerať predvolebná kampaň najbližšie mesiace. Už dnes na billboardoch čítame jednoduché, ľúbivé a ľahko pochopiteľné slogany útočiace na úplne jednoduchých voličov nezamýšľajúcich sa nad tým, či sľuby aj pri tej najväčšej snahe, môžu strany naplniť.

„Lacnejšie energie“ či „lacnejšie potraviny“ – kto by ich nechcel? Otázka ale je iná – kto cenu energií a potravín stanovuje. Nie je to politik, ale trh. A dnes už vieme, že akékoľvek nie dobre nastavené regulácie  a populistické hlúpe politické zásahy do trhu len narobia problémy, konflikty a v konečnom dôsledku požadované výsledky v prospech občana nedosiahnu.

„Urobíme poriadok“ – ako, kde  a kedy? To sa nedozvieme a nevieme ani len, čo považuje za poriadok tvár vedľa sloganu. Ak sa predstava rovná dlhodobo verejne prezentovaným tézam – ďakujem!

Čakajú nás voľby predčasné, no kľúčové. Významovo by som povedal, že znovu je Slovensko na križovatke. A  znovu budeme rozhodovať o jeho charaktere a o tom,či naše deti budú vyrastať v demokracii,alebo totalite, minimálne autoritárnom režime jedného človeka, ktorý podľa vlastných slov už dávno v politike byť nemal,  no podľa výsledkov fungovania štátu pod jeho vedením, mal pomerne isto už dávno sedieť v base. Minimálne byť na okraji spoločnosti za to, že dovolil ukradnúť štát jeho občanom a ovládať ho zmrdmi, vagabundami a kriminálnymi živlami.

No a  ešte tu máme prezliekačov kabátov zabúdajúcich na to, kde boli, čo robili a na čom sa podieľali.

Tri roky problémov občanov, obmedzení v súvislosti s opatreniami COVID-19  a zvyšovania cien energií, inflácie, výrazne narastajúcich nákladov na bežný život a s tým spojeného poklesu životnej úrovne ľudí zvádza voliť čokoľvek sľubujúce lepšiu budúcnosť.

Nezabudnime, zo sľubov sa nenajeme. Neverme populistom a vedzme, že politika u nás je súboj o moc a „koryto“.

Zakaždým kandidátom hľadajme konkrétne činy a dôsledne sledujme jeho osobnú históriu. A nenechajme sa znovu oklamať…

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...