ISSN 1338-0389

Dôkaz o svojej vine hodila do Váhu. Nepomohlo jej to…“Kukláči“ si pre ženu prišli skoro ráno

KR PZ Trenčín |MM|  Začiatkom mesiaca sme verejnosť informovali o zadržaní muža, ktorý nahlásil bombu na súde.  Prešlo len pár dní a v Trenčíne sme mali bombu nahlásenú opäť, tentoraz pre zmenu v banke.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že minulý týždeň v pondelok bol na tiesňovej linke 112 prijatý hovor, kde ženský hlas operátorovi povedal, že v banke v Trenčíne sa nachádza bomba.

V dôsledku tohto telefonátu boli vykonané pyrotechnické prehliadky vo všetkých pobočkách bánk v celom Trenčíne. Za účelom zabezpečenia bezpečnosti občanov, boli okrem bánk vyprázdnené aj všetky obchodné centrá a prevádzky, v ktorých sa nachádzajú pobočky bánk.

Oznámená informácia o umiestnení bomby v daných objektoch sa však nepotvrdila.

Následne v utorok opäť rovnaký ženský hlas na linke 112 oznámil, že ,,V banke je bomba.“ Na základe tohto oznámenia bolo potrebné vykonať pyrotechnické prehliadky vo všetkých bankách po celom území Slovenskej republiky. Opäť tieto prehliadky skončili s negatívnym výsledkom – umiestnenie bomby sa nepotvrdilo.

Trenčianski kriminalisti začali po páchateľke tohto skutku intenzívne pátrať. Bolo zistené, že oba hovory boli uskutočnené v okrese Trenčín. Intenzívnou operatívno pátracou činnosťou bola žena po pár hodinách od spáchania skutku stotožnená a už v stredu ráno k nej prišli na ,,návštevu“ príslušníci PPÚ KR PZ v Trenčíne.

Ženu zadržali u nej doma. Napriek tomu, že sa snažila zbaviť dôkazov o svojej vine a mobilný telefón, ktorý použila pri volaní na tiesňovú linku, hodila do Váhu, policajti tento mobil našli.

Vyšetrovateľ z Trenčína 25 ročnú ženu obvinil zo zločinu Šírenie poplašnej správy. Zároveň sa rozhodol podať prokurátorovi podnet na jej vzatie do väzby.

V prípade dokázania viny jej za tieto dva telefonáty hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...