ISSN 1338-0389

Dopravné značenie je odlišné od prezentovaných obchádzkových trás – 1. časť – ANKETA

Sereď / V súvislosti s úplným uzatvorením mosta ponad železnicu v Seredi, bolo po mesiaci osadené aj dopravné značenie určujúce obchádzky uzatvoreného mosta pri ceste do centra Serede.

Dopravné značenie osadené na rýchlostnej komunikácii R1 však nezodpovedá ohláseným a verejnosti prezentovaným obchádzkovým trasám.

Obchádzka z časti mesta  za uzatvoreným mostom, teda napr. z ulíc Bratislavská, Kasárenská či Trnavská (a ďalších) mala byť smerovaná po R1 s výjazdom na R1 pri bývalom MILEXe a exitom na Dolnú Stredu. Obchádzková trasa tak mala byť dlhá zhruba  8,5 km v jednom smere. To bolo prezentované vedeniu mesta, ako aj verejnosti a uzatvoreným mosta poškodeným obyvateľom.

Nie je to tak.

Dopravné značenie osadené na rýchlostnej komunikácii  R1 smeruje obchádzku nie na a cez Dolnú Stredu, ale ďalej po R1 s odbočkou na Šintavu s použitím výjazdu aj na Šoporňu.

Takéto vytýčenie obchádzkovej trasy predĺžilo obchádzku o ďalších cca 8 km v závislosti kam vodič ide.

Znamená to teda navýšenie prakticky o 100%.

Natíska sa tak legitímna otázka – čo a na koho zásah spôsobilo navýšenie kilometrov na obchádzkovej trase pre obyvateľov denne niekoľkokrát idúcich do a z centra mesta?

Dodržiavate dopravným značením určenú obchádzkovú trasu, alebo značenie ignorujete a stále používate obchádzku cez obec Dolná Streda?

Vyjadrite sa v ankete a v diskusii pod článkom.

Ďakujeme.

[democracy id=“25″]

Obchádzková trasa do centra mesta Sereď bola vytýčená a odprezentovaná po R1 a následne cez obec Dolná Streda v dĺžke asi 8,5 km v jednom smere.

Dopravné značenie odsadené na R1 obchádzku ale smeruje cez Šintavu, čo predstavuje nárast jej dĺžky prakticky o 100% !!

Vodič teda má pokračovať p rýchlostnej komunikácii R1 až na výjazd d R1 „Šoporňa“ a následne cez obec Šintavu sa vrátiť do centra mesta.

Nárast nákladov = cca 100%

A o tejto skutočnej perle v určovaní obchádzkovej trasy niekedy nabudúce:

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...