ISSN 1338-0389

Záchrana paraglajdistu zo stromu

KR HaZZ Trenčín |MM|  Dňa 15. júna, krátko pred pol piatou hodinou popoludní bola ohlásená žiadosť o pomoc pri záchrane paraglajdistu, ktorý zostal uviaznutý na strome. Udalosť sa stala v lesnom teréne, v katastri obce Horná Súča, v okrese Trenčín.

Na zásah boli vyslaní piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Trenčína s dvomi zásahovými vozidlami.

Hasiči odstavili vozidlo na okraji lúky a ďalej pokračovali vzhľadom na terén cca 1 km peši. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že postihnutá osoba je bez viditeľných zranení, pričom sa nachádza zavesená v postroji padáka, uviaznutá v korune stromov vo výške cca 20 metrov.

Trenčianski hasiči uviaznutého paraglajdistu zaistili pomocou lana. Následne sa príslušník HaZZ zasahujúci v lezeckom postroji vyšplhal do koruny stromu k postihnutej osobe, vytvoril kotviaci bod a postupne ju pomocou lana a lezeckej techniky bezpečne spustil na zem. Hasiči – zdravotní záchranári preverili zdravotný stav paraglajdistu – osoba bola bez zranení. Následne príslušníci HaZZ z koruny stromov uvoľnili a postupne vyslobodili aj zachytený padák.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...