ISSN 1338-0389

Prejsť na

Výborná práca trnavských policajtov. Zadržali rodinku dílerov a vydieračov – VIDEO

Date:

KR PZ Trnava |MM|  Trnavskí kriminalisti si pripísali na svoj „účet“ ďalší úspech. Vyšetrovateľ obvinil Trnavčanov, otca so synom, zo závažnej drogovej trestnej činnosti, dílerstva a zločinu vydierania a zároveň podá podnet na návrh na ich väzobné stíhanie.

 

RANNÝ BUDÍČEK OD KUKLÁČOV

Policajti vykonali policajné razie za účasti bratislavských „kukláčov“ v jednom z trnavských bytov a v obci Jaslovské Bohunice.

48 ročného muža zadržali ráno pri domovej prehliadke, kde okrem podozrivej osoby policajti našli a zaistili podozrivé látky. V rukách policajtov skončil o pár hodín neskôr aj jeho 23 ročný syn.

So súhlasom prokurátora prehľadali aj ďalšie 2 vozidlá, ktoré mali používať pri páchaní trestnej činnosti a vykonali ďalšie prehliadky bytových a nebytových priestorov. Zaistené látky pri zákrokoch vyhodnotili experti, ktorí potvrdili, že išlo o niekoľko desiatok dávok mefedrónu.

 

DROGY DÍLOVALI V OKOLÍ TRNAVY

Policajnú akciu s krycím názvom BULBI policajti plánovali dlhšie. Osoby sa mali drogovej trestnej činnosti dopúšťať minimálne od januára 2022 a mefedrón mali predávať min. 5 konzumentom a ďalšiemu dílerovi.

Operatívnou činnosťou, preverovaním a vyhodnocovaním všetkých informácií zhromaždili dostatok dôkazov na to, aby mohol vyšetrovateľ oboch mužov obviniť z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi formou spolupáchateľstva.

Za obchodovanie s drogami, ktoré muži predávali v rámci okresu Trnava, im v zmysle zákona môže hroziť trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Do rozhodnutia o väzbe zostávajú obaja v cele policajného zaistenia.

 

„DOHOVÁRALI“ A „RADILI“ SVEDKOM

Vyšetrovateľ mužov zároveň obvinil aj zo zločinu vydierania formou spolupáchateľstva.

Obaja Trnavčania sa mali vyhrážať viacerým osobám, ktoré svedčili v iných drogových trestných konaniach. Pod hrozbou, že im dorežú tváre a odrežú hlavy ich nútili, aby vypovedali podľa ich inštrukcií a požiadaviek.

Za takýto trestný čin zákon stanovuje trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Zdieľajte tento článok:

Najčítanejšie

Ďalšie články
Prečítajte si

Enviropolícia žiada o pomoc pri identifikácii osôb, ktoré neoprávnene jazdili v Súľovských vrchoch – VIDEO

Prezídium PZ SR |MM|  Enviropolicajti oddelenia Žilina odboru odhaľovania...

Tragická dopravná nehoda neďaleko Bytče

KR PZ Žilina |MM| Dnešného dňa v ranných hodinách...

Vynikajúca práca policajtov! V Pate odstavili podvodníkov „klampiarov“. Cudzinci okrádali seniorov v okrese Galanta

KR PZ Trnava |MM|  Galantskí kriminalisti zadržali 3 mužov,...

Aj počas BLACK FRIDAY výpredajov buďte obozretní, pozor na online podvody!

Prezídium PZ SR |MM|  Ak podľahnete predvianočnej nákupnej horúčke...