ISSN 1338-0389

Za nelegálnou výrobňou tabaku do vodných fajok stáli recidivisti

FN SR |MM|  Kriminálny úrad finančnej správy na východe Slovenska odhalil nelegálnu výrobňu tabaku do vodných fajok. Ide vôbec o prvý takýto prípad na Slovensku. Zadržaní boli traja páchatelia, pričom dvaja z nich sú recidivisti a už v minulosti boli za nelegálnu výrobu odsúdení. Predbežne vyčíslená škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov dosahuje 617.524,80 eura.

Kriminalisti finančnej správy tento týždeň realizovali akciu pod krycím názvom Strojník. Vykonali 6 prehliadok nebytových priestorov v meste Košice a okolí. Akcia bola úspešná, pretože sa im podarilo odhaliť nelegálnu výrobňu tabaku do vodných fajok. Vo výrobni dochádzalo k miešaniu rastlinných surovín s melasou a mätovými príchuťami, ktoré následne boli páchateľmi balené do plastových škatúľ. Celkovo bolo zaistených 6096 kilogramov tabaku do vodných fajok, z ktorého škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov pre štát predstavuje sumu 617 524,80 eura . Okrem toho zaistili aj motorové vozidlo zn. AUDI.

Priamo pri výrobe zadržali troch páchateľov. Dvaja z nich sú pritom nepoučiteľní, nakoľko ide o recidivistov. Už v minulosti boli odsúdení za nelegálnu výrobu tabakových výrobkov – cigariet a to tak na území Slovenska, ako aj v Poľsku.

Vyšetrovateľ KÚFS spracoval podnet na vzatie do väzby u dvoch páchateľov, s ktorým sa prokurátor stotožnil. Za nelegálnu činnosť im hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...