ISSN 1338-0389

Chráňte svoje deti: Hranie počítačových hier prináša viacero rizík

Hoaxy a podvody – Polícia SR |MM|   Deti dnes hrajú hry online a môžu prísť do kontaktu s rôznymi ľuďmi, ktorí im pošlú linky na pofidérne stránky, prostredníctvom ktorých od nich môžu získať citlivé osobné údaje. Tieto osoby ich môžu naviesť na kliknutie na adresu, cez ktorú im do počítača nainštalujú vírus – malvér a ukradnú im prihlasovacie údaje.

2️⃣ Deti za rôzne hry a vylepšenia v nich aj platia. Tieto účty sa však môžu stať cieľom kybernetických útokov, pri ktorých im môžu ukradnúť citlivé údaje.
3️⃣ Viacero hier umožňuje aj hlasovú komunikáciu. Vaše deti tak môžu prísť do kontaktu s ľuďmi, ktorí sa hrajú na niekoho iného a môžu pre ne predstavovať nebezpečenstvo.
4️⃣ Podvodníci využívajú aj takzvané DDoS útoky, cez ktoré dokážu zablokovať prístupy hráčov alebo spomaliť celé internetové pripojenie.
5️⃣ Herné komunity sú tiež známe podvodnými ponukami, kde vás lákajú na zaujímavé vylepšenia. Deti donútia zaplatiť za neexistujúce veci peniazi rodičov a na oplátku nič nedostanú. Zo zúfalstva môžu toto správanie zopakovať, vy prídete o peniaze a vaše dieťa sa dostane do ťažkej, nátlakovej psychickej situácie.

Chráňte svoje deti. Kontrolujte ich hranie hier. Overte si, s kým si na týchto platformách píšu a s kým trávia svoj čas.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...