ISSN 1338-0389

Požiar cisternového vozidla na diaľnici D1 pri obci Sverepec

KR HaZZ Trenčín |MM| Dňa 13. septembra, krátko po šiestej hodine ráno bol ohlásený požiar ťahača s cisternovým návesom na 163,5 km diaľnice D1, v smere na Žilinu. Udalosť sa stala v katastri obce Sverepec, v okrese Púchov.

Na zásah boli postupne vyslaní štrnásti príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova, Považskej Bystrice a Trenčína so štyrmi cisternovým, jedným ekologickým a jedným sanitným vozidlom.

Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že plameňom je zasiahnutá kabína vodiča, pričom požiar sa postupne šíril aj na prednú časť cisternového návesu, ktorý bol čiastočne obhorený. Vodič sa bez zranení nachádzal mimo postihnutého vozidla. Taktiež bolo zistené, že postihnuté vozidlo prevážalo skvapalnený oxid uhličitý.

Príslušníci HaZZ zasahujúci v dýchacích prístrojoch nasadili za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovania okolia požiariska dva hasebné prúdy. Následne prostredníctvom absorpčnej látky zachytili a z vozovky odstránili uniknuté prevádzkové kvapaliny a prostredníctvom termovíznej kamery vykonali záverečný prieskum požiariska.

Počas zásahu bolo miesto udalosti zabezpečené a premávka v danom úseku diaľnice uzavretá príslušníkmi polície.

Vďaka rýchlemu zásahu hasičov nedošlo k prehoreniu nádrže cisterny, ani k úniku prepravovanej nebezpečnej látky, ktorá sa v cisterne nachádzala.

Pri požiari sa nikto nezranil, príčina jeho vzniku je v štádiu zisťovania.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...