ISSN 1338-0389

Tragická dopravná nehoda v Dolnom Kubíne

KR PZ Žilina |MM|  Dňa 04.09.2023 v poobedňajších hodinách došlo na priechode pre chodcov vedúceho cez cestu prvej triedy č. 59 v Dolnom Kubíne v miestnej časti Kňažia, k dopravnej nehode. 49 ročný vodič viedol nákladné motorové vozidlo zn. Volvo ( celú jazdnú súpravu) v smere od obce Oravský Podzámok na Dolný Kubín, pričom z doposiaľ nezistených príčin vošla do jazdnej dráhy chodkyňa, následkom čoho došlo ku ich stretu. Vodič sa podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom. U chodkyne bola zistená prítomnosť alkoholu vo vydychovanom vzduchu s výsledkom 0,92 promile. Pri dopravnej nehode utrpela 68 ročná žena zranenia, ktorým žiaľ v nemocnici podľahla.

Ďalšie okolnosti ako aj príčiny tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

 

Predchádzajme tragédiám na cestách

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...