ISSN 1338-0389

Prejsť na

Stratené deti so šťastným koncom, zabudnuté doklady či pofidérne pokuty. Taký pestrý bol záver leta pre policajtov v Chorvátsku.

Date:

Prezídium PZ SR |MM|  Slovenských policajtov kontaktovali chorvátski kolegovia zo stálej služby PP Makarska. Oznámili im, že im volali vystrašení slovenskí turisti, ktorým nebolo rozumieť, pretože neovládali chorvátsky ani anglický jazyk. Slovenským policajtom nadiktovali ich číslo a poprosili ich, aby vec preverili a poskytli spätnú väzbu. Po kontaktovaní slovenských turistov zistili, že chceli nahlásiť, že sa im na pláži stratili dve maloleté deti a nevedia ich nájsť. Na túto informáciu policajti okamžite reagovali a spätne kontaktovali kolegov z PP Makaraska. Po ukončení hovoru s kolegami im opätovne volali slovenskí turisti s tým, že ich deti našli a sú v poriadku. O tejto skutočnosti oboznámili aj kolegov z PP Makarska.

Zároveň ich kontaktoval Slovák, ktorý nahlásil stratu dokladov. To, že ich stratil si uvedomil až po príchode domov na Slovensko. V ten istý deň ho kontaktoval chorvátsky občan, ktorý doklady našiel na odpočívadle a doklady odovzdal na policajnej stanici Krapina. Keďže muž nevedel, ako postupovať, obrátil sa s pomocou na nášich policajtov. Tí ihneď kontaktovali policajnú stanicu v meste Krapina, či sa doklady na stanici nachádzajú. Po kladnej odpovedi slovenskí policajti chorvátskych kolegov informovali a dohodli sa s nimi, že sa po doklady zastavia a osobne mužovi vrátia po návrate z Chorvátska, o čom ho obratom telefonicky informovali.

Policajtom telefonovala aj slovenská turistka so žiadosťou o pomoc. Keďže v blízkosti prenajatého apartmánu nebolo parkovacie miesto, odparkovala svoje vozidlo na verejnom bezplatnom parkovisku v blízkosti miestneho podniku. Po návrate k autu zbadala, že v prednej časti jej chýba tabuľka s EČV. Po chvíli ku nej pristúpil pán, ktorý tvrdil, že dané parkovacie miesto patrí jemu a kým mu nezaplatí za parkovanie, tabuľku s EČV jej nevráti. Policajti ihneď kontaktovali kolegov z PP Trogir a danú udalosť začali riešiť. Počas presunu na miesto žena opätovne zavolala s tým, že ako pán počul, že namiesto príde polícia, hodil tabuľku s EČV pod vozidlo a odišiel preč. Ženu po incidente upozornili, nech svoje vozidlo preparkuje a ak by sa incident opakoval, nech ich neváha znova kontaktovať.

PODOZRIVÉ POKUTY Z CHORVÁTSKA AŽ K VÁM DOMOV

Okrem toho ich kontaktovali dvaja Slováci ohľadom údajných pokút z Chorvátska.

V prvom prípade si muž našiel v poštovej schránke na jeho adrese údajnú pokutu z roku 2021. Nevedel, či nejde o podvod, keďže obálka bola zaslaná zo Švédska, číslo účtu bolo nemecké a pokutu vybavuje firma registrovaná v Anglicku. V liste však nebola uvedená suma pokuty, ani paragrafové znenie priestupku, prípadne ktorá polícia uvedený priestupok realizovala. Policajti mu odporučili, aby si daný list ešte preveril u firmy, ktorá mu list zaslala, prípadne sa obrátil na políciu a podal oznámenie o podozrení na podvod.

Druhému mužovi zase prišla výzva na zaplatenie pokuty na e-mail. Dopravného priestupku sa mal dopustiť v roku 2019 a výzva bola doručená z českej mailovej adresy. Menovaný uvedenú spoločnosť kontaktoval, ale odmietli mu dať bližšie informácie na základe čoho mu bola vypracovaná výzva na zaplatenie a prečo mu bola zaslaná e-mailom a nie doporučene do vlastných rúk. Z uvedeného dôvodu kontaktoval slovenských policajtov, či sa s niečím podobným stretli, pretože má podozrenie z podvodného konania tejto spoločnosti. Bolo mu odporučené, aby túto spoločnosť kontaktoval osobitným listom na poskytnutie informácií – kto uložil pokutu, na akú sumu bola uložená a prečo mu nebola pokuta zaslaná od polície v Chorvátsku. Zároveň mu bolo odporučené, aby sa prípadne na políciu a podal oznámenie z podozrenia na podvodné konanie.

Zdieľajte tento článok:

Najčítanejšie

Ďalšie články
Prečítajte si

Enviropolícia žiada o pomoc pri identifikácii osôb, ktoré neoprávnene jazdili v Súľovských vrchoch – VIDEO

Prezídium PZ SR |MM|  Enviropolicajti oddelenia Žilina odboru odhaľovania...

Tragická dopravná nehoda neďaleko Bytče

KR PZ Žilina |MM| Dnešného dňa v ranných hodinách...

Vynikajúca práca policajtov! V Pate odstavili podvodníkov „klampiarov“. Cudzinci okrádali seniorov v okrese Galanta

KR PZ Trnava |MM|  Galantskí kriminalisti zadržali 3 mužov,...

Aj počas BLACK FRIDAY výpredajov buďte obozretní, pozor na online podvody!

Prezídium PZ SR |MM|  Ak podľahnete predvianočnej nákupnej horúčke...