ISSN 1338-0389

Žena po dopravnej nehode nafúkala 2 promile

KR PZ Žilina |MM| V utorok  (29. augusta) v čase okolo 20.50 hod. došlo na ceste druhej triedy číslo 541  v obci Veľké Rovné, okres Bytča k dopravnej nehode. Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 32 ročná vodička viedla osobné motorové vozidlo Volkswagen po miestnej komunikácii v obci Veľké Rovné, v smere k ceste druhej triedy č. 541. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin pri prejazde križovatkou došlo k zrážke s autobusom, ktorý viedol 49 ročný vodič, v smere od mesta  Turzovka (okres Čadca). Po dopravnej   nehode sa vodička motorového  vozidla  Volkswagen  podrobila  dychovej  skúške s  pozitívnym   výsledkom   0,96 mg/l (2,00 promile)  alkoholu vo vydychovanom vzduchu. U vodiča autobusu  alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol.

Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo.

V súvislosti s touto udalosťou už 32 ročná vodička, z okresu Bytča čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

 

Alkohol za volant nepatrí!

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...