ISSN 1338-0389

Protiprávna jazda štvorkolkou v Národnom parku Nízke Tatry sa nevyplatila, vodič mal nehodu a čelí aj trestnému stíhaniu

Prezdium PZ SR |MM| Vyšetrovateľ enviropolície oddelenia Banská Bystrica odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ začal trestné stíhanie za prečin porušovanie ochrany rastlín a živočíchov, pretože konkrétna osoba bez príslušných povolení jazdila po nespevnenej lesnej ceste na štvorkolke dňa 21. 08. 2023 v lokalite Mlynná dolina a Zelenská mlynná dolina, na území, ktoré je súčasťou Národného parku Nízke Tatry, v k. ú. mesta Brezno, kde platí 3. stupeň územnej ochrany.

Vodič na štvorkolke pri svojej jazde zišiel z nespevnenej lesnej cesty do priľahlého lesného porastu, kde došlo k nehode. Na mieste zasahovali záchranné zložky Ministerstva vnútra SR, vrátane leteckej záchrannej služby. Vodič bol prevezený do nemocnice v Banskej Bystrici s ťažkými poraneniami.

V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na jeden rok.

Polícia upozorňuje občanov, že jazdiť motorovým vozidlom po chránenom územím a v lese môžu len osoby, ktoré disponujú povolením vydaným v zmysle príslušných právnych predpisov alebo spĺňajú výnimky z týchto predpisov. Všetky ostatné prípady sú posudzované ako protiprávna činnosť, ktorá v niektorých prípadoch môže byť posúdená ako trestný čin.

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...