ISSN 1338-0389

Čo deň, to „extrémista“ za volantom. Polícia riešila kamionistu, akrobata aj (ne)vodiča s takmer 3,5 ‰

KR PZ Trnava |MM|  Policajti mali za uplynulé 3 dni plné ruky práce s vodičmi, ktorí pod vplyvom alkoholu nezvládli šoférovanie vozidla.

REKORDMAN S DOŽIVOTNÝM ZÁKAZOM

Polícia prijala včera podvečer oznámenie o aute Renault Megan, ktoré malo v obci Borský Mikuláš, v okrese Senica, vyjsť z čerpacej stanice a vzápätí zísť mimo cestu.

Policajti podrobili 52 ročného muža, ktorý mal vozidlo šoférovať, dychovej skúške, ktorej hodnota sa vyšplhala na 1,65 mg/l alkoholu . V prepočte tak muž nafúkal 3,44 promile. Navyše pri kontrole zistili, že pán má uložený doživotný zákaz viesť akékoľvek motorové vozidlá.

Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečiny ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia.

 

PO PÁR KOTRMELCOCH VYPADOL Z AUTA

Na ceste medzi obcami Koválovec a Radošovce, v okrese Skalica, mal v nedeľu podvečer zísť 26 ročný vodič auta Ford C-MAX vpravo mimo cestu, kde sa na poli niekoľkokrát prevrátil a vypadol cez okno z vozidla na zem.

Policajti mladému vodičovi namerali po nehode v dychu 2,29 promile. Pri opakovanej dychovej skúške sa výsledok vyšplhal dokonca na 2,6 promile.

Vodiča museli záchranári previezť s viacerými zraneniami do nemocnice.

Policajti muža obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

 

KAMIÓN ŤAHAL AUTO NIEKOĽKO METROV

V pondelok ráno policajti riešili dopravnú nehodu pri priemyselnom parku v meste Piešťany. 45 ročný kamionista z Ukrajiny zachytil s nákladným vozidlom zaparkované auto, ktoré ťahal niekoľko metrov.

Policajti mužovi v dychu zistili viac ako 1,5 promile. Cudzinca riešime za jazdu pod vplyvom alkoholu v tzv. superrýchlom konaní. Ako vodičovi z povolania mu môže hroziť trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

VODIČI SPAMÄTAJTE SA A NIKDY NESADAJTE ZA VOLANT OPITÍ !

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...